Wiadomości z Katowic

Odtrucie alkoholowe Katowice - Śląsk - detoks alkoholowy

  • Dodano: 2020-09-03 11:30

Odtrucie alkoholowe jest ważne w przypadku osób, które od dłuższego czasu nadużywają alkoholu. To jeden z niewielu sposobów na to, by pozbyć się toksyn z organizmu, a także rozpocząć terapię. Dzięki detoksowi alkoholowemu możemy sprawić, że walka z nałogiem będzie znacznie prostsza. Bardzo ważne jest m.in. wybranie odpowiedniego, profesjonalnego ośrodka, który zajmuje się detoksem alkoholowym.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy polega m.in. na podaniu dożylnie kroplówek, które składają się z glukozy, a także soli fizjologicznej. Dzięki nim można łatwiej wrócić do równowagi fizycznej. Detoks alkoholowy pozwala na szybsze pozbycie się toksyn z organizmu, a także lepsze samopoczucie. Bardzo dobrym sposobem jest nawodnienie organizmu poprzez kroplówki, ponieważ jest to znacznie szybsze niż pojenie pacjenta elektrolitami. W soli fizjologicznej znajdują się bardzo ważne minerały, dzięki którym organizm może wrócić do dawnej równowagi. Dzięki szybkiemu nawodnieniu organizmu, możemy znacznie łatwiej zmniejszyć takie nieprzyjemne objawy, jak ból głowy, a także apatia, czy drżenie i skurcze mięśni. Wszystkie te objawy sprawiają, że jest nam znacznie gorzej dojść do równowagi i rozpocząć terapię. Podczas długotrwałego spożywania alkoholu ilość nagromadzonych w ciele toksyn jest dość spora, dlatego detoks alkoholowy jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu możemy w szybki sposób poczuć się lepiej.

Przed podaniem kroplówek lekarz bada nasze samopoczucie, ale również przeprowadza szczegółowy wywiad oraz sprawdza ciśnienie krwi. Badanie przed podaniem kroplówek jest ważne, ponieważ w ten sposób możemy sprawdzić, jaka dawka kroplówki będzie odpowiednia. Czasem przy gorszym samopoczuciu ważne jest również, by podać leki przeciwbólowe oraz uspokajające, które pozwolą na znacznie spokojniejszy przebieg detoksu alkoholowego.

Przy nadmiernym spożyciu alkoholu niestety pojawiają się takie trudności, jak problemy z równowagą, a także koncentracją. Detoks alkoholowy pozwoli uzupełnić brakujące nam minerały oraz witaminy, a także sprawi, że nie będziemy czuć się skołowani.

Tylko po detoksie alkoholowym mamy szansę na znacznie szybsze otrzymanie pomocy od psychoterapeutów i innych specjalistów od spraw uzależnień, którzy pomogą nam wyrwać się z nałogu alkoholowego. Dzięki temu znacznie prościej jest rozpocząć rozmowę oraz samą terapię.

Osoby w cugu alkoholowym, nazywanym również ciągiem alkoholowym niestety nie mają trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość. Będąc pod ciągłym wpływem alkoholu nie mamy trzeźwej oceny sytuacji i tylko chociaż częściowe wyrwanie się z nałogu w postaci dłuższej trzeźwości, pozwala nam na autorefleksję oraz zdobycie się na pójście do specjalisty, który pomoże nam w naszym problemie alkoholowym. Wyjście z nałogu powinno zawsze być rozpoczęte przez odtrucie alkoholowe. Dzięki niemu na pewno szybciej osiągniemy sukces.

Odtrucie alkoholowe - wizyty domowe

Możliwe jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego w domu. Cena zabiegu to 450 zł. Przeprowadzany jest wywiad, a następnie podawane są kroplówki. Wizyty domowe są odpowiednie dla tych osób, które są po długim ciągu alkoholowym i nie są w stanie samodzielnie przyjechać do ośrodka. W https://odtruwaniekatowice.pl/ można zamówić odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu, dotyczy to całego województwie śląskiego – Katowice, Sosnowiec, Częstochowa, Gliwice itd.

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne?

Odtrucie alkoholowe jest dla nas bardzo bezpieczne. Są podawane dwie substancje, które są dla nas w pełni neutralne. Przede wszystkim sól fizjologiczną, a także glukozę, która normuje poziom cukru we krwi. Dzięki niej nasz organizm jest wzmocniony i możemy łatwiej wrócić do lepszej formy. Nie są podawane bez naszej wiedzy żadne inne leki, na które np. moglibyśmy mieć uczulenie. Przed podaniem kroplówki jest wykonywany wywiad, na podstawie którego jest wybierana dla nas wielkość kroplówki. W trakcie detoksu ewentualnie podawane są inne dodatkowe preparaty.

Sam detoks trwa około dwóch godzin, czasem nieco dłużej.

Czy odtrucie alkoholowe jest tylko dla alkoholików?

Odtrucie alkoholowe nie jest przeznaczone wyłącznie dla alkoholików. To bardzo dobra forma oczyszczenia organizmu z toksyn również dla osób, które piją sporadycznie i jednorazowo wypiły zbyt dużą ilość alkoholu.

Czemu odtrucie alkoholowe musi być przeprowadzane w kontrolowanych warunkach?

Podawanie kroplówek powinno być zawsze wykonywane przez wykwalifikowany personel. Dzięki temu mamy pewność, że kroplówki zostały podane w odpowiedniej ilości. Dodatkowo cały detoks należy przeprowadzać w kontrolowanych warunkach, ponieważ można monitorować, czy pacjent czuje się lepiej. Czasem potrzebne jest podanie leku uspokajającego, dlatego odtrucie alkoholowe jest tak ważne i powinno być wykonywane przy udziale pielęgniarzy oraz ratowników medycznych, którzy znają procedury medyczne oraz wiedzą, jak podać lek uspokajający oraz przeciwbólowy.
 

Jesteś zainteresowany odtruciem alkoholowym? Pochodzisz ze Śląska – Zabrze, Bytom, Tychy, Chorzów? Odwiedź stronę https://odtruwaniekatowice.pl/ i umów się na detoks alkoholowy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.