Wiadomości z Katowic

Pierwsza Dzielnica: nowe mieszkania w centrum Katowic

  • Dodano: 2020-01-24 13:30

Zamieszkanie w centrum wielkiego miasta powoli przestaje być marzeniem z kategorii tych mało realnych do spełnienia. Coraz więcej Polaków może sobie pozwolić na zakup nieruchomości położonej w prestiżowej lokalizacji, na co niewątpliwie duży wpływ ma aktywność firm deweloperskich. Jeszcze do niedawna skupiały się one na dzielnicach obrzeżnych i terenach podmiejskich, bo takie też były oczekiwania nabywców. Obecnie obserwujemy zmianę trendu, czego dobrym przykładem jest bardzo efektowna inwestycja powstająca w stolicy Górnego Śląska. Pierwsza Dzielnica to mieszkania w centrum Katowic, które kuszą prestiżem, świetną lokalizacją i wysokim standardem. Przyjrzyjmy się bliżej temu bardzo interesującemu projektowi.

O inwestorze

Pierwsza Dzielnica to najnowsza inwestycja mieszkaniowa w portfolio renomowanej śląskiej firmy deweloperskiej TDJ Estate. Ma ona na swoim koncie wiele docenionych projektów, by wymienić chociażby Osiedle Franciszkańskie czy Bardowskiego 1.

Tym razem deweloper skierował swoje zainteresowanie w stronę centrum stolicy Górnego Śląska, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie rynku. Od pewnego czasu wśród nabywców nieruchomości dało się zaobserwować delikatny odwrót od obrzeżnych terenów na rzecz tych położonych albo w ścisłym centrum, albo w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W ten trend doskonale wpisuje się właśnie Pierwsza Dzielnica.

Znakomita lokalizacja

Pierwsza Dzielnica jest zespołem mieszkaniowym powstającym przy ulicy Góreckiego, nieopodal dzielnicy Koszutka. To jeden z najpopularniejszych obszarów na katowickim rynku mieszkaniowych. Śródmieście od dawna się zmienia, zyskując przyjaźniejszą, o wiele atrakcyjniejszą twarz, zwłaszcza z punktu widzenia osób młodych i w średnim wieku. Mieszkania w centrum Katowic cieszą się jednak powodzeniem także wśród seniorów, dla których bardzo istotny jest dostęp do wygód wielkiego miasta.

Osiedle powstaje w miejscu, które ma potencjał, aby stać się tzw. nowym centrum Katowic. Bliskość dwóch współczesnych symboli miasta, czyli hali widowiskowo-sportowej „Spodek” i budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, nowoczesna zabudowa, bliskość terenów zielonych, atrakcyjne ścieżki spacerowe, szeroka oferta kulturalna – wszystko to miało kluczowy wpływ na decyzję dewelopera o wybraniu właśnie tej lokalizacji. Duże zainteresowanie Pierwszą Dzielnicą wśród nabywców mieszkań z rynku pierwotnego potwierdza, że taka inwestycja była w Katowicach potrzebna i oczekiwana.

Efektowny i funkcjonalny projekt architektoniczny

Inwestor już zapowiadając start realizacji osiedla podkreślał, że Pierwsza Dzielnica nie ma być ekskluzywną enklawą, wyodrębnioną z centrum Katowic. Założenie było takie, aby osiedle wyrastało z tkanki miasta, współtworzyło ją i uatrakcyjniało. Ten efekt zdecydowanie udało się osiągnąć, co jest zasługą odważnego i drobiazgowo przemyślanego projektu.

Za projekt odpowiada studio projektowe Medusa Group, na czele z Przemo Łukasikiem i Łukaszem Zagałą. To jedna z najbardziej obiecujących i rozchwytywanych pracowni architektonicznych w Europie, mocno związana z Górnym Śląskiem i daja temu wyraz w swoich pracach. Nawiązania do śląskiego pragmatyzmu i stylistycznego minimalizmu widać także w projekcie Pierwszej Dzielnicy. Osiedle jest otwarte na okolicę, nie zaburza tradycyjnej zabudowy, fantastycznie koresponduje z modernistycznym stylem pobliskiej dzielnicy Koszutka oraz tradycyjnymi Bogucicami.

W projekcie architektonicznym Pierwszej Dzielnicy widać również mocne postawienie akcentu na funkcjonalność. Chodzi o maksymalne wykorzystanie potencjału miejsca, które stwarza unikalną w skali całego miasta możliwość korzystania z dobrodziejstw nowoczesnej aglomeracji, a jednocześnie pozwala odpocząć od zgiełku, wyciszyć się, zwolnić w codziennym pędzie.

Komu Pierwsza Dzielnica szczególnie przypadnie do gustu?

Nowe mieszkania w centrum Katowic będą dostępne w szerokim wyborze metraży – od kawalerek po efektowne penthouse’y na najwyższych kondygnacjach. Inwestor zapowiada, że na terenie osiedla znajdą się udogodnienia, które powinny odpowiadać na potrzeby mieszkańców w każdym wieku. Biorąc pod uwagę lokalizację, bliskość szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i sklepów, naturalną grupę nabywców powinny stanowić rodziny z dziećmi.

Pierwsza Dzielnica będzie również dobrym adresem dla osób, które chcą żyć zgodnie z zasadą szeroko pojętej niezależności. Mających dość uzależnienia od samochodu, tracenia czasu w korkach, długich, męczących dojazdów. Wolących zachować bliski kontakt z kulturą i mieć wszystko pod ręką – dokładnie tak, jak wyobrażamy sobie życie w nowoczesnej aglomeracji.

Na terenie osiedla znajdzie się między innymi bawialnia, pralnia, podziemny parking czy coś, co może szczególnie zainteresować młodszych, aktywnych zawodowo mieszkańców - strefa coworkingowa.

Więcej nowym osiedlu mieszkaniowym w Katowicach można się dowiedzieć na oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.