Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rura aluminiowa – 4 zastosowania w życiu codziennym

  • Dodano: 2019-03-27 10:30

Rury i rurki aluminiowe to wdzięczny materiał konstrukcyjny. Są one lekkie, a przy tym wytrzymałe. Są stosunkowo tanie i dostępne w wielu wymiarach, można je wyginać i przycinać do potrzebnych rozmiarów. Ponadto, są naturalnie odporne na korodujące działanie czynników atmosferycznych.

Korzystne właściwości rury aluminiowej sprawiają, że jest ona powszechnie wykorzystywana w życiu codziennym. Poniżej prezentujemy cztery, najpopularniejsze zastosowania tego materiału konstrukcyjnego. Przekonaj się, jak przydatna jest niepozorna rurka z aluminium!

1. Rury aluminiowe w domu i ogrodzie

Rury i rurki aluminiowe często wykorzystywane są w naszym najbliższym otoczeniu. Są one odporne na korozję – stanowią więc doskonały materiał dla konstrukcji bram i ogrodzeń. Rura aluminiowa może być także wykorzystana do konstrukcji mebli ogrodowych. W ich przypadku, istotne znaczenie ma lekkość aluminium – wykonane z niego krzesła, leżaki czy parasole są wygodne w przenoszeniu i przechowywaniu, a przy tym wytrzymałe.

2. Rurka aluminiowa – przydatna w reklamie

Z rur aluminiowych korzysta również branża reklamowa. Powszechnie wykonuje się z nich podstawy bannerów reklamowych oraz słupów ogłoszeniowych. Elementy te narażone są na korozję atmosferyczną, dlatego też odporne aluminium doskonale sprawdza się w ich konstrukcji. Dzięki temu rurki z aluminium są tak popularnym materiałem w reklamie.

3. Rury aluminiowe na drogach i w przestrzeni miejskiej

Odporność na korozję i stosunkowo niska cena sprawiają, że wykonane z aluminium rury powszechnie wykorzystywane są również w drogownictwie – buduje się z nich przede wszystkim znaki drogowe, a także różnorodne bariery.

Rura aluminiowa wykorzystywana jest szeroko również w przestrzeni miejskiej – z niej często wykonuje się poręcze przy schodach, barierki, słupki i maszty.

4. Rurka aluminiowa – zastosowania w sporcie

Co jeszcze powstaje z rur aluminiowych? Jako że są one doskonałym materiałem konstrukcyjnym, produkuje się z nich szereg elementów spotykanych na boiskach sportowych. Powstają z nich m.in.:

  • bramki do piłki nożnej,
  • bramki do piłki ręcznej,
  • słupki podtrzymujące siatkę na boiskach do siatkówki czy tenisa,
  • słupki podtrzymujące tablice do koszykówki.

To nie jedyne zastosowania rur aluminiowych – wykorzystuje się je również w systemach wentylacji i klimatyzacji, tworzy się z nich elementy dekoracyjne nowoczesnych mebli, a rurki ze szczególnie odpornych gatunków aluminium stosuje się w przemyśle chemicznym, stoczniowym czy spożywczym.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.