Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Soczewki kontaktowe kwartalne - co należy wiedzieć, jakie wybrać i gdzie kupić?

  • Dodano: 2020-11-17 14:45

Soczewki trzymiesięczne wymieniane są co kwartał. Ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka i odporna na gromadzenie się zanieczyszczeń, a materiał jest mniej podatny na ścieranie. Wymagają takiej samej pielęgnacji, jak inne kontakty, które należy regularnie wymieniać - wyjmujesz je wieczorem i umieszczasz w roztworze dezynfekującym. Co jeszcze należy wiedzieć o soczewkach kwartalnych zanim się na nie zdecydujesz?

1.Komu zalecane są soczewki kwartalne?

2.Czym różnią się kwartalne szkła kontaktowe od innych?

3.O czym pamiętać przy stosowaniu kwartalnych soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe kwartalne są coraz bardziej popularne. Jeśli również zastanawiasz się nad ich użytkowaniem – poznaj podstawowe informacje, które pomogą ci podjąć decyzję.

Komu zalecane są soczewki kwartalne?

Ogólnie soczewki kwartalne są zalecane dla osób, które noszą soczewki krócej niż 10 godzin dziennie. Trzymiesięczne soczewki Zeiss są również odpowiednie dla osób, które chcą nosić szkła kontaktowe na zmianę z okularami.

Długa użyteczność soczewek kwartalnych to z pewnością duża zaleta również dla osób, które mają kłopoty z pamiętaniem o regularnym kupowaniu nowej pary soczewek, co w rzeczywistości może być dość zagmatwane, na przykład w przypadku soczewek jednodniowych. To także oszczędność, gdyż w większości przypadków zakup soczewek kwartalnych wiąże się z mniejszymi wydatkami niż używanie tych dedykowanych dla krótszego czasu użytkowania.

Czym różnią się kwartalne szkła kontaktowe od innych?

Każdy dobry sklep z soczewkami kwartalnymi potwierdzi, iż szkła kontaktowe tego rodzaju są jak sama nazwa wskazuje przeznaczone do użytku przez 90 dni. Ich struktura różni się nieco od soczewek dwutygodniowych czy miesięcznych, ponieważ muszą być trwalsze i nie mogą się deformować aż przez 3 miesiące – mimo to nadal są równie miękkie i wygodne w noszeniu, co inne, przeznaczone do częstszej wymiany.

O czym pamiętać przy stosowaniu kwartalnych soczewek kontaktowych?

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości, jakimi wyróżniają się kwartalne soczewki Zeiss - należy podkreślić, jak bardzo ważne jest, by skrupulatnie dbać o swoją higienę podczas ich użytkowania. Dlatego są one przeznaczone dla osób odpowiedzialnych i sumiennych, dla których codzienne czyszczenie nie stanowi problemu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym czasie nadmierna i niekontrolowana obecność osadów białkowych i innych zanieczyszczeń mogłaby być niebezpieczna dla oczu, a także wpływać na jakość widzenia, pogarszając wzrok.

Tylko odpowiednia higiena gwarantuje, że soczewka rzeczywiście bezbłędnie będzie spełniać swoją rolę przez całe 90 dni, w przeciwnym razie czas jej efektywnego użytkowania może ulec skróceniu i wymagać będzie szybszej wymiany.

Gdzie kupić sprawdzone soczewki kontaktowe?

Sklep internetowy kontaktowe.pl to miejsce oferujące sprawdzone i oryginalne soczewki kontaktowe, płyny do soczewek i akcesoria.

W sklepie na kontaktowe.pl znajdziesz najwyższej jakości produkty od sprawdzonych producentów.

evO2lution
Johnson & Johnson
Alcon (Ciba Vision)
Bausch&Lomb
Cooper Vision
Menicon
Zeiss
Horien
Barnaux

i marki takie jak

evO2lution
evO2fit
Acuvue
Air Optix
PureVision
Soflens
Miru
Biofinity
Dailies
BioTrue
Freshlook
Clariti
Proclear
Horien
Bioxy
Zeiss
MyDay
Zero 6
Ultra
Biomedics

Liczne rabaty, gratisy i atrakcyjne ceny, zagraniczna wysyłka

Infolinia (czynna od 7-18)

+48 801 103 206
+48 76 870 32 20
+48 502 304 150

Sprawdź szczegóły na www.kontaktowe.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.