Wiadomości z Katowic

Sok malinowy lekiem? Poznaj jego właściwości!

  • Dodano: 2021-08-26 12:30

Właściwości przeciwgorączkowe lub przeciwbiegunkowe to zaledwie kilka możliwości dobroczynnego działania, jakie posiada naturalny sok z malin. Przez to, że jest lubiany przez najmłodszych, umożliwia proste wprowadzenie cennych składników odżywczych przez dodanie go w różnych formach. Kilka kropel soku z malin dopełni smak aromatycznej herbaty i zachęci niejadków do delektowania się napojem.

Skuteczne zwalczanie gorączki

Dzięki zawartości kwasu salicylowego sok z malin przyczynia się do obniżenia gorączki. Dlatego jest doskonałym dopełnieniem leczenia infekcji przy przeziębieniu lub grypie. Powinniśmy go stosować również, kiedy przeczuwamy, że nadchodzą początki choroby. Bóle i drżenie mięśni bądź kości, ogólne osłabienie i zmęczenie jest objawem, że ''coś nas bierze''. Profilaktyczne sięganie po sok z malin powinno znacznie skrócić czas choroby, a więc nasze złe samopoczucie także.

Biegunka nie będzie straszna!

Garbniki zatrzymują rozwój bakterii jelitowych. To kolejny ważny powód, dla którego powinniśmy stosować sok malinowy. Dodatkowo płyn pozwala uzupełnić brakujące elektrolity i ogólnie wzmocnić organizm. 

Naturalne wsparcie pracy serca

Niezwykłe właściwości soku z malin zapewnia wykorzystanie tego cennego, płynnego skarbu przez osoby mające problemy z sercem. Niskie stężenie magnezu prowadzi do zbyt dużego wpływu jonów do mięśnia sercowego, najczęściej skutkuje to bolesnymi skurczami. Magnez ogranicza prawdopodobieństwa zaburzonego rytmu serca. Odpowiednia ilość magnezu uspokaja, a więc jest wskazana choćby dla studentów zestresowanych przez nadchodzącą sesję. Sok z malin można wykorzystać,  łącząc go z wodą. Uzyskamy wtedy pyszną, smakową wodę.

Potas jest elektrolitem, który kontroluje każde uderzenie naszego serca. Mięśniem wchodzącym w skład układu naczyniowego jest serce. Potas odpowiada również za ogólną pracę wszystkich mięśni. Wapń zaś wykazuje działanie profilaktyczne, jeśli mowa o pojawieniu się osteoporozy w przyszłości. Sok z malin zawiera wszystkie te składniki.

Utrzymaj niedokrwistość w ryzach

Wegetarianie oraz weganie są grupą ludzi, którzy muszą zwracać szczególną uwagę na uzupełnienie diety w żelazo, aby zapobiec anemii. W zaledwie 100 g owoców z malin znajduje się 5% dziennego zalecanego spożycia żelaza. Zadaniem miedzi jest tworzenie czerwonych krwinek, dlatego jest pierwiastkiem, którego nie powinno zabraknąć w diecie. Warto pamiętać też, że sok z malin jest również cennym źródłem żelaza, jak i miedzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.