Wiadomości z Katowic

Starcie beniaminków - Górnik Polkowice vs GKS Katowice!

 • Dodano: 2021-09-17 14:00

Interesująco zapowiada się najbliższy weekend na zapleczu Ekstraklasy. W dzisiejszym tekście omówimy spotkanie Górnika Polkowice z GKS-em Katowice, które rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 20:30. Który z beniaminków będzie faworytem tej rywalizacji w opinii analityków zakładów bukmacherskich?

Górnik Polkowice

Przed rozpoczęciem obecnej kampanii analitycy nie mieli wątpliwości, że Górnik Polkowice, a także GKS Katowice to 2 zespoły, które powinny bić się o utrzymanie. Początek rozgrywek niejako potwierdził tę tezę. Górnik Polkowice po 8 rozegranych spotkaniach ma na koncie 7 punktów i zajmuje 13. lokatę w tabeli. Zawodnicy beniaminka do tej pory strzelili 10 bramek, ale przy okazji aż 15 razy wyjmowali piłkę z własnej siatki. Na ten moment Górnik Polkowice ma 2 najgorszą defensywę w całych rozgrywkach, a gorzej od nich wypada jedynie najbliższy przeciwnik, czyli GKS Katowice.

Początek sezonu w wykonaniu Górnika Polkowice nie był najlepszy, jednak jeśli spojrzymy na 5 ostatnich spotkań w wykonaniu tej drużyny, to zauważalny jest zdecydowany postęp. Zawodnicy beniaminka na tym dystansie uzbierali aż 6 punktów, czyli praktycznie wszystkie, które mają aktualnie w swoim dorobku. W ostatnim spotkaniu Górnik Polkowice zremisował na swoim boisku ze Stomilem Olsztyn, a tydzień wcześniej podzielił się punktami z Odrą Opole. W tym momencie trwa seria 2 meczów bez porażki w wykonaniu tego zespołu.

Na co warto zwrócić uwagę przy okazji obstawiania meczów z udziałem Górnika Polkowice? Beniaminek w obecnej kampanii nie ma problemów ze zdobywaniem bramek, co pokazały 4 ostatnie mecze ligowe. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że rywalizacje z udziałem tego zespołu to gwarancja bramek, a także spora szansa na powodzenie typów z golem obu stron w ofertach zakładów sportowych.

Warto podkreślić, że Górnik Polkowice w obecnej kampanii rozegrał aż 7 spotkań domowych, jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi. W tym czasie zawodnicy beniaminka Uzbierali 7 punktów i stracili 11 bramek. Niekorzystnie prezentują się również statystyki tego zespołu w meczach domowych z GKS-em Katowice. Górnik Polkowice od 2004 roku podejmował tego rywala aż 5 razy i w tym czasie nie zanotował żadnego zwycięstwa, a 3 ostatnie rywalizacje zakończyły się porażką tego zespołu.

Górnik Polkowice statystyki:

 • Górnik Polkowice na ten moment plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli.
 • Polkowiczanie stracili do tej pory aż 13 bramek.
 • Górnik Polkowice jest niepokonany w 2 ostatnich rywalizacjach ligowych.
 • Beniaminek zdobył przynajmniej jednego gola w 4 poprzednich meczach ligowych.
 • Górnik Polkowice nie wygrał w 2 ostatnich meczach z tym przeciwnikiem.

GKS Katowice

Początek sezonu w wykonaniu GKS-u Katowice nie jest najlepszy, co doskonale widać na podstawie ligowej tabeli. Beniaminek do tej pory wywalczył zaledwie 6 punktów w 8 rozegranych rywalizacjach. Dodatkowo Katowiczanie mogą się pochwalić niechlubnym rekordem 18 straconych bramek. Jest to najgorszy wynik w całej stawce i daje średnią powyżej 2 straconych bramek na jeden mecz ligowy. Na ten moment w tabeli GKS wyprzedza jedynie Zagłębie Sosnowiec, a także Stomil Olsztyn.

Zespół z Katowic całkiem nieźle rozpoczął rozgrywki, jednak w 3 ostatnich meczach ligowych schodził z boiska pokonany i stracił w tym czasie aż 11 bramek. GKS ma na koncie porażki z Arką Gdynia, Widzewem, a także Chrobrym Głogów. Czy przełamanie nastąpi w wyjazdowym starciu z Górnikiem Polkowice? Statystyki wskazują, że Katowiczanie lubią grać na tym obiekcie, ponieważ wygrali tutaj 3 ostatnie rywalizacje. Mimo wszystko aktualna forma obu zespołów jest sporą zagadką i wskazuje, że minimalną przewagę powinna mieć ekipa gospodarzy. Czy w ten sam sposób uważają analitycy zakładów bukmacherskich?

Spotkanie Górnika Polkowice z GKS-em Katowice nie odbędzie się na obiekcie przy Bukowej, jednak na Śląsku zapowiada się bardzo ciekawy weekend – sprawdź najlepsze wydarzenia!

GKS Katowice statystyki:

 • GKS Katowice przegrał w 2 ostatnich meczach ligowych.
 • Katowiczanie przegrali 3 ostatnie mecze wyjazdowe. 
 • GKS Katowice wygrał w 3 ostatnich meczach wyjazdowych z Górnikiem Polkowice.
 • Katowiczanie nie stracili gola w 2 ostatnich delegacjach z Polkowicami.
 • GKS strzelił przynajmniej jednego gola w 4 poprzednich meczach wyjazdowych z tym rywalem.


Zakłady bukmacherskie

Rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy są z reguły nieprzewidywalne, co doskonale pokazał początek obecnego sezonu. Na podstawie proponowanych kursów głównych mogę potwierdzić, że Górnik Polkowice jest faworytem rywalizacji z GKS-em Katowice. Przewagą tego zespołu bez wątpienia jest seria 2 meczów bez porażki, a także atut własnego boiska. Goście w ostatnich latach regularnie zdobywali 3 punkty na obiekcie w Polkowicach, jednak analitycy nie biorą pod uwagę przeszłości, a tylko tu i teraz.

Wśród pozostałych propozycji dostępnych w ofercie zakładów bukmacherskich warto przyjrzeć się sekcji +2,5 gola. GKS Katowice w każdym z ostatnich 4 meczów ligowych zanotował wynik z przynajmniej trzeba bramkami. Drużyna z Polkowic ma w tym przypadku serię 3 z 4 meczów, które pokryły taki rezultat. Opcja na przynajmniej 3 gole w tej rywalizacji wygląda całkiem solidnie. Z drugiej strony w 2 ostatnich meczach między tymi zespołami w Polkowicach nie było takiego rezultatu. W obu przypadkach górą była ekipa przyjezdna, która nie straciła nawet jednego gola. Patrząc jednak na poczynania defensywne obu zespołów, w obecnej kampanii można się tutaj spodziewać bramek i analitycy zakładów bukmacherskich mają na ten temat podobne zdanie.

W obecnej kampanii ligowej GKS Katowice nie zanotował żadnego zwycięstwa w meczu wyjazdowym. Takie statystyki z pewnością zwrócą uwagę wielu typerów na typ z podpórką na gospodarzy, który całkiem nieźle wygląda do kuponów AKO.

W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet dostępne są oczywiście również inne propozycje na to spotkanie. Rzuty rożne, żółte kartki, a także wiele zakładów specjalnych. To wszystko można znaleźć na Superbet Zakłady Bukmacherskie. Jest to legalny bukmacher zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów działający zgodnie z ustawą hazardową.Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.