Wiadomości z Katowic

Wygodne pantofle męskie - zadbaj o stopy!

  • Dodano: 2020-05-22 12:30

Właściwy odpoczynek pozwala odzyskać siły po ciężkiej pracy – niezależnie, czy fizycznej, biurowej czy innej. Domowy relaks to nie tylko wygodna kanapa i ulubiony serial – ważne jest także wygodne ubranie i obuwie.

Jaką rolę pełnią pantofle męskie?

Dbanie o higienę stóp jest ważne nie tylko ze względu na zapobieganie przepoceniu, ale także ogólne zdrowie. Rozwój bakterii i grzybów może znacznie obniżyć komfort chodzenia, a nawet wywoływać bolesne odparzenia utrudniające poruszanie się. Z tego powodu ważny jest nie tylko odpowiedni dobór obuwia do chodzenia po mieście czy do pracy. Warto także wybierać odpowiednie pantofle. Męskie stopy są szczególnie podatne na rozwój bakterii i grzybów, dlatego tym bardziej ważne jest dbanie o odpowiednią wentylację, amortyzację i materiał, z jakiego wykonane są buty. Pantofle męskie to przede wszystkim obuwie domowe, ale w niektórych zawodach można pozwolić sobie na poruszanie się w pracy w kapciach – jeżeli jest taka możliwość, warto ją wykorzystać. Pozwoli to odpocząć stopom i zadbać o ich zdrowie.

Na co zwracać uwagę, kupując pantofle męskie?

Aby kapcie dobrze spełniały swoją rolę, ważne jest ich odpowiednie wykonanie. Pantofle męskie można podzielić na zakryte oraz odkryte klapki i obuwie z piętą – np. bambosze. Od kroju buta zależy wentylacja – a więc w klapkach stopa będzie oddychać bardziej, niż w bamboszach. Warto jednak pamiętać, że nawet pełne pantofle męskie – takie jak bambosze – mogą zapewniać dobrą wentylację, jeżeli są wykonane z naturalnych i oddychających materiałów. Można je kupić np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/PANTOFLE-MESKIE/2178499. Poza materiałem, z jakiego wykonany jest wierzch buta, ważne jest też wnętrze (wkładka) i podeszwa. Najlepiej sprawdzają się wkładki zapewniające przepływ powietrza, a podeszwa powinna odpowiednio amortyzować, ale też zabezpieczać przed poślizgnięciem się. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się gumowe podeszwy. Natomiast w mieszkaniu, w który wszędzie mamy dywany również pantofle męskie wykonane z filcu łącznie z podeszwą mogą być dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.