Wiadomości z Katowic

Wynajem samochodów dostawczych – jakie korzyści przynosi firmom?

  • Dodano: 2023-01-13 10:45, aktualizacja: 2023-01-16 09:48

W kwestii samochodów dostawczych firmy mają kilka możliwości. Mogą zakupić własne, firmowe aut lub zdecydować się na wynajem za pośrednictwem firmy zajmującej się tym obszarem. Jakie korzyści płyną z wynajęcia samochodów dostawczych dla firm? Czy warto skorzystać z takiej usługi? Podpowiadamy!

Wynajem samochodów dostawczych dla firm – cena za usługę

Jednym z ważniejszych aspektów, który sprawia, że wynajem samochodów dostawczych jest korzystny dla firm, jest przede wszystkim cena. Na stronach firm zajmujących się wynajmem samochodów dostawczych znajdują się cenniki, które dokładnie opisują koszty takich usług. Różnią się one w zależności od modelu samochodu, ale również czasu wynajmu. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa cena najmu za dobę. Z góry należy zapłacić kaucję, którą po zwrocie pojazdu otrzymuje się z powrotem. Kaucja jest nieco wyższa w przypadku, kiedy samochód dostawczy ma przemieszczać się poza granicami Polski. W koszt wynajmu pojazdu włączany jest również wliczony limit kilometrów na dobę, choć za dodatkową, niewielką opłatą, ten limit może zostać zniesiony. Dzięki jasno przedstawionym informacjom przedsiębiorca będzie miał pełną wiedzę na temat tego, ile dokładnie wyniosą koszty wynajmu. Również forma rozliczenia jest tutaj dużym plusem. Najemca dostaje fakturę VAT i to dzięki niej ma możliwość podliczenia wszystkich kosztów związanych z wynajem pojazdu dostawczego.

Pojazdy dostępne na wynajem – bez konieczności napraw na własny koszt

Posiadanie własnych samochodów dostawczych wiąże się z dodatkowymi opłatami za ewentualne naprawy. Uszkodzenia się zdarzają, a często nawet naprawa najmniejszych usterek może kosztować więcej, niż przewiduje firmowy budżet. Ponieważ wynajmowane pojazdy są naprawiane przez ich właściciela, czyli w tym wypadku firmę wypożyczającą, przedsiębiorca może zaoszczędzić dużo pieniędzy i nie mieć na głowie nieprzewidzianych wydatków. Jeżeli jednak doszłoby do awarii w trakcie wynajmu samochodu, jedynym zadaniem najemcy jest poinformowanie właściciela o usterkach w pojeździe. Jedyne dodatkowe koszty, które przedsiębiorca musi opłacić sam, to na przykład paliwo, czy innego rodzaju płyny eksploatacyjne takie jak olej, czy płyn chłodniczy.

Wynajem samochodów dostawczych – pozostałe korzyści i rady

Przy wyborze wypożyczalni najlepiej wybierać te, które znajdują się w głównym obszarze działań firmy lub tam, gdzie jest zlokalizowana główna siedziba, co pozwala na swobodny wynajem samochodów dostawczych. Katowice oraz miasta sąsiadujące to miejsce, w których działa renomowana firma wynajmująca pojazdy ciężarowe oraz dostawcze – SikoRent. Główna marka pojazdów oferowana przez SikoRent to Mercedes. Firma proponuje swoim klientom wynajem pojazdów z różnymi zabudowami, takimi jak chłodnia, kontener, plandeka czy kontener z windą samowyładowczą. Renoma firmy to bardzo ważna kwestia, ponieważ z nią wiąże się jakość samochodów, które będą wynajmowane. Dobre wypożyczalnie samochodów dostawczych powinny regularnie sprawdzać stan techniczny swoich pojazdów, zapewniać ubezpieczenie drogowe, a także oferować radę oraz pomoc swoim klientom. Modele aut są odpowiednio dostosowane do jazdy zarówno na długich, jak i krótkich dystansach, a do tego mają różną ładowność, co pozwala na dokładniejsze dostosowanie się do potrzeb firmy, która może potrzebować pojazdu do dostarczenia przesyłek, przewiezienia materiałów budowlanych lub zajęcia się przeprowadzką.

Wynajem samochodów dostawczych to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki wyborowi między różnymi rodzajami pojazdów można najlepiej dostosować samochód pod dane potrzeby firmy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.