Wiadomości z Katowic

Wyposażenie łazieniek

  • Dodano: 2021-05-20 08:15, aktualizacja: 2021-05-20 08:18

Jeżeli nie wiesz w jakim sklepie wyposażyć swoją nową łazienkę to znaczy, że nie znasz sklepu internetowego plytkilazienki.pl. Posiadanie własnej łazienki, w której będziemy czuć się komfortowo to zadanie przed którym stoimy projektując wystrój tego pomieszczenia albo dokonując jego odświeżenia. Nawet jeżeli do wymiany idzie tylko jeden element np. wanna to warto zrobić wszystko aby to była wanna odpowiednio dobrana do wzrostu i gwarantująca relaks po całym dniu pracy. Wyposażenie łazienki często wiąże się z koniecznością zakupu produktów w wielu sklepach, dlatego im lepiej wyposażony sklep tym więcej rzeczy w nim kupimy oszczędzając np. na wysyłce i nerwach.

Wyposażenie łazienek

Przed wyposażeniem łazienki często nie zdajemy sobie sprawy ile przedmiotów może się w niej znajdować. Jeżeli dokonujemy gruntownego remontu albo zaczynamy od zera to naprawdę lista elementów, o których należy pomyśleć jest długa. Łazienka powinna być równie komfortowym miejscem jak każde inne pomieszczenie w mieszkaniu/domu. Co prawda nie spędzamy w niej tyle czasu co w pokojach czy kuchnii, ale jest to pomieszczenie, w którym dbamy o higienę więc warto zatroszczyć się o to, żeby wszystko było na swoim miejscu.

Pierwszym pytaniem przed którym staje, niemal każdy jest to czy decydować się na wannę czy kabinę prysznicową, a wybór nie jest łatwy. W Polsce nie ma zbyt dużego przywiązania do jednego bądź drugiego rozwiązania. Co za tym idzie raczej łatwo jest nam powiedzieć, które rozwiązanie będzie lepsze dla nas samych ale, gdy rodzina jest większa trzeba brać pod uwagę już zdecydowanie większą liczbę czynników. Kabina prysznicowa z niskim brodzikiem sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku osób starszych oraz osób z pogorszonymi zdolnościami poruszania się. Z drugiej strony niski brodzik niekoniecznie jest tym czego oczekują rodziny z małymi dziećmi, tutaj pewnym kompromisem może być wysoki brodzik. Jeżeli nie tworzymy rodziny wielopokoleniowej, ale posiadamy dzieci to rodzice często decydują się na wannę, jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie podczas kąpieli dzieci. Pary bez dzieci i single obecnie raczej wybierają kabiny prysznicowe. Media ale i rzeczywistość wykreowały świat, w którym mamy mało czasu dla siebie i często szybki prysznic jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak gdy lubimy kąpiel i jesteśmy w stanie przynajmniej 2-3 razy znaleźć czas dla siebie, to wanna akrylowa albo konglomeratowa będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Gdy już zadbamy o ten element, będziemy wybierać toaletę, ale w tym wypadku możliwości jest zdecydowanie mniej więc przejdźmy do mebli łazienkowych. Meble do łazienki spełniają głównie rolę praktyczną, ich wygląd naturalnie jest istotny, ale zasadniczo mają być odporne na wilgoć, środki chemiczne stosowane na co dzień w łazienkach i wystarczająco pojemne by pomieścić co tam sobie zażyczymy. W większości meble łazienkowe przybierają jasne barwy, gdyż kojarzą się one nam z czystością i po prostu dobrze wyglądają. Wybór mebli jest naprawdę spory: szafki, regały, blaty, półki czy lustra i wszystko to powinno ze sobą współgrać. Na szczęście większość producentów oferuje komplety mebli i nie ma problemu z doborem pasujących mebli.

Mamy wybrane już najważniejsze elementy tworzące łazienkę, czas przyjrzeć się tym detalom, które nadają ostatecznego wyglądu łazience. Pierwszym co się nasuwa są baterie umywalkowe/bidetowe/prysznicowe/wannowe, w tym wypadku kierujemy się głównie wyglądem i jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę również na trudność montażu, utrzymanie czystości czy ekonomię użytkowania. Armatura z oddzielnymi kurkami zużywa więcej wody od baterii jednouchwytowej. 

Wśród akcesoriów prysznicowych znajdują się również deszczownice, drążki prysznicowe, przyłącza kątowe, uchwyty prysznicowe, zawory wody i masa innych elementów, które wpływają na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia.

Wszystkie omawiane w tym wpisie elementy znajdziesz na stronie https://plytkilazienki.pl/. Produkty oferowane w tym sklepie dostępne są w atrakcyjnych cenach i pochodzą od sprawdzonych producentów. Jeżeli chcesz wyposażyć łazienkę raz a dobrze to koniecznie sprawdź ofertę PlytkiLazienki.pl.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.