Wiadomości z Katowic

Wyposażenie salonu fryzjerskiego – poznaj niezbędne akcesoria!

  • Dodano: 2022-03-28 12:30

Każdy, kto choć raz w życiu urządzał jakąkolwiek przestrzeń wie, że proces poszukiwania odpowiedniego wyposażenia i akcesoriów może być naprawdę żmudny i trwać stosunkowo długo.

Każdy, kto choć raz w życiu urządzał jakąkolwiek przestrzeń wie, że proces poszukiwania odpowiedniego wyposażenia i akcesoriów może być naprawdę żmudny i trwać stosunkowo długo. Na szczęście da się uniknąć tej zupełnie niepotrzebnej straty czasu, jeśli ustalimy sobie priorytety oraz źródła. Priorytety, czyli listę rzeczy, które na samym początku są niezbędne. Pozostałe możemy uzupełniać z czasem. Natomiast źródła to nic innego jak źródło, z którego pozyskamy nasze wyposażenie. A najlepiej, by było ono jedno i oferowało nam wszystkie najważniejsze potrzebne elementy. Takim z pewnością jest hurtownia fryzjerska pro-sprzet, która oferuje setki tysięcy produktów dla fryzjerów oraz właścicieli salonów fryzjerskich.

Organizacja przestrzeni

Zanim zakupimy jakiekolwiek wyposażenie czy akcesoria, przygotujmy na nie miejsce. Musimy upewnić się, że mamy wystarczająco przestrzeni, a następnie przemyśleć, w jaki sposób możemy ją urządzić tak, by aranżacja nie była chaotyczna, ale przyjazna i poukładana. W salonie, w którym wszystko współgra ze sobą, jest uporządkowane, klienci będą czuli się bardzo dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Bezpieczeństwo jest bowiem psychologicznie ważne, ponieważ klienci i klientki powierzają nam swoje dobro w postaci wizerunku, w postaci urody, która dla wszystkich jest bardzo ważna.

Powinniśmy podchodzić z dystansem do wszelkiego rodzaju dekoracji, które mogą w dużej mierze tworzyć wrażenie bałaganu, nawet, jeśli trzymamy nasze akcesoria i kosmetyki w największym porządku. Kilka niefortunnych plakatów i klient będzie czuł się obco lub dziwnie. Podobnie jest z dekoracjami na stołach, blatach. Pamiętajmy, że lubią one zbierać kurz, a czujne oko klienta, który oczekuje na dalszy ciąg zabiegu wychwyci każdy brud (nawet jeśli Ty go nie zauważasz) i z pewnością nie zrobi to na nim dobrego wrażenia.

W jakie podstawowe akcesoria wyposażyć salon?

Na początek zwróćmy uwagę na pewną kwestię. Jeśli w salonie pracuje kilku fryzjerów, warto aby każdy z nich miał swoją własną szafkę i swoje własne akcesoria. Jest to istotne przede wszystkim ze względów higienicznych, ale również społecznych, bowiem pozwala uniknąć konfliktów czy sprzeczek, zwiększając tym samym poczucie odpowiedzialności za wykonywaną pracę.

Wybierając akcesoria do naszego salonu, traktujmy to jak inwestycję. Kto chce oszczędzać nadmiernie, często traci podwójnie. Dlatego kupujmy akcesoria wysokiej jakości od dobrych producentów, które zapewnią nam długotrwałe użytkowanie.

Podstawowymi akcesoriami fryzjerskimi są te do farbowania, strzyżenia, modelowania i inne. Musisz więc mieć wszelkie drobne akcesoria do przygotowywania farb, do mycia włosów, nożyczki, maszynki, trymery, a także dobrej jakości suszarki, prostownice, szczotki. Pamiętaj, że klientki mają różnej długości i gęstości włosy, dlatego często jedno akcesorium nie wystarczy. Koniecznie zobacz akcesoria fryzjerskie na pro-sprzet.pl, kierując się do zakładek „sprzęt” oraz „akcesoria”.

Dodatkowe, ale równie ważne

Ważnymi akcesoriami, o których nie możesz na początku zapomnieć są te, które służą higienie. Pamiętaj o odpowiednich ręcznikach, pelerynach, czepkach, foliach do farbowania i rękawiczkach oraz płynach do dezynfekcji. Przyda się również odkurzacz fryzjerski dedykowany do salonów fryzjerskich.

Na koniec możesz, a nawet powinieneś, również pomyśleć o komforcie pracy fryzjerów, zakupując tak przydatne przedmioty jak kabury, pasy, etui lub na przykład podkładki do tworzenia pasemek i balejaży.

Pamiętaj, że wyposażenie salonu fryzjerskiego służy klientom, ale także pracownikom salonu. Warto wyposażyć salon tak, by bez względu na metraż zarówno klienci, jak i fryzjerzy czuli się w nim  komfortowo i przychodzili do niego z przyjemnością.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.