Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Wypożyczalnia Renta Katowice - zalety wynajmu sprzętu budowlanego

  • Dodano: 2020-09-29 13:30

Wynajem sprzętu budowlanego zyskuje coraz większą popularność wśród odbiorców. Przekonują się oni bowiem, że to świetna alternatywa w stosunku do zakupu drogich maszyn, urządzeń czy narzędzi, szczególnie w przypadku okazjonalnego bądź jednorazowego ich użytkowania. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Katowicach – Renta staje frontem do swoich klientów, przekonując ich, że wynajem niesie ze sobą wiele korzyści.

Historia firmy Renta

Renta rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku za sprawą połączenia trzech fińskich firm. Niedługo później, bo na początku 2018 roku, dołączyła do niej kolejna firma z tamtych regionów, a kilka miesięcy potem zdecydowano się na zakup szwedzkiego przedsiębiorstwa. W tym samym roku do bazy dla nowoczesnej i międzynarodowej sieci wynajmu maszyn oraz urządzeń budowlanych, dołączyła norweska firma.

Aktualnie wciąż rozwijają się poszczególne oddziały, a Renta w 2019 roku zagościła również na krajowym rynku. W Polsce działa na dużą skalę, ze względu na to, że pojawia się coraz więcej inwestycji budowlanych. Obecnie Renta dysponuje siecią składającą się z 75 wypożyczalni, w której zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Lokalizacja

Z usług wynajmu sprzętu budowlanego mogą korzystać klienci z terenu całego kraju, przede wszystkim jednak obsługiwany jest rejon Katowic. To tutaj Wypożyczalnia Renta ma swoją siedzibę stacjonarną.

Korzyści z wynajmu

Oszczędność finansów, brak problemu z transportem, brak konieczności organizowania miejsca do przechowywania, a także właściwego zabezpieczenia dla specjalistycznych maszyn budowlanych. To tylko część z korzyści, na jakie mogą liczyć klienci decydujący się na usługę wypożyczenia.

Wynajem narzędzi, urządzeń lub maszyn budowlanych, również tych wykorzystywanych do przeprowadzania prac remontowych bądź naprawczych, to rozwiązanie znacznie tańsze od zakupu na własność. Duża część profesjonalnych sprzętów kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć wydatki związane z transportem, przechowywaniem oraz zabezpieczeniem przed kradzieżą. Nie da się obejść kosztów wynikających z eksploatacji oraz ewentualnych napraw, ponadto konieczności dokonywania regularnych przeglądów bądź konserwacji sprzętów. Takie wydatki nawet dla dużych firm (a tym bardziej klientów indywidualnych) są często nie do udźwignięcia.

Wynajem to nie tylko minimalizowanie kosztów, ale i zysk w postaci czasu, między innymi dzięki dostarczaniu wypożyczanego sprzętu do miejsca docelowego. Dodatkowe ubezpieczenie na sprzęt w razie jego zniszczenia bądź uszkodzenia wymagającego naprawy, co stanowi zabezpieczenie dla klienta oraz wypożyczalni.

Dużo zyskują odbiorcy indywidualni, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń do prac remontowych lub naprawczych, ale tylko jednorazowo. Dla nich zakup sprzętów na własność mija się z celem. Wynajem to świetne rozwiązanie.

Sprzęt do wynajmu

Wypożyczalnia Renta Katowice posiada w ofercie drobne narzędzia i urządzenia, które przydają się podczas napraw, remontów oraz prac w ogrodzie. Ponadto profesjonalne sprzęty większych gabarytów mające zastosowanie w firmach budowlanych. Kolejno specjalistyczne maszyny wykorzystywane do budowania dróg, wznoszenia budynków i nie tylko.

Szeroka i kompleksowa oferta dostosowana jest do potrzeb odbiorców indywidualnych, a także małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Dlaczego warto?

Zminimalizowanie kosztów prowadzenia działalności bądź tych związanych z prywatnymi realizacjami, to największa zaleta doceniana przez klientów. Do tego możliwość korzystania ze sprawdzonych sprzętów pochodzących od uznanych producentów na rynku, pozwala sprawnie, efektywnie i bez zbędnych wydatków realizować zaplanowane prace – indywidualnie i firmowo.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.