Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zadbaj na wiosnę o wnętrza swojego domu!

  • Dodano: 2018-04-05 11:15

Okazuje się, że mieszkańcy Katowic coraz więcej uwagi poświęcają temu, by mieć naprawdę stylowo, niebanalnie i gustownie urządzone przestrzenie.

Ten fakt bardzo cieszy, okazuje się bowiem, że inspirują nas patenty zagraniczne, szukamy nowych rozwiązań, nie pozwolimy na to, by w naszych czterech ścianach panowała aranżacyjna nuda. Dziś zajmiemy się bardzo specyficznym elementem dekoracyjnym, który pełni jednocześnie funkcje praktyczne. To parawan pokojowy, którego popularność rośnie z miesiąca na miesiąc. Czym się charakteryzuje, dlaczego kupujący tak chętnie go wybierają?

Mnóstwo możliwości!
Okazuje się, że dzięki tej genialnej w swojej prostocie metodzie możemy sprawić, że poszczególne strefy danego pomieszczenia zostaną od siebie oddzielone. Ma to sens przede wszystkim w przestrzeniach loftowych, gdzie mamy do czynienia z dużymi, otwartymi wnętrzami. Na przykład w sytuacji, kiedy zapragniemy oddzielić od siebie sypialnianą część dużego pokoju od tej typowo reprezentacyjnej, po prostu stawiamy parawan (który w każdej chwili możemy złożyć i przenieść w inne miejsce, co jest rozwiązaniem niezmiernie wygodnym). To także bardzo dobry pomysł w sytuacji, kiedy w jednym pokoju mieszka rodzeństwo. Oczywiście w ciągu dnia uwielbia się ono razem bawić i spędzać czas, jednak gdy przychodzi wieczór, warto byłoby pomyśleć o tym, by każde z dzieci miało chwile intymności i wytchnienia. Wtedy właśnie tego rodzaju przenośny mebel sprawdza się w stu procentach. Oczywiście jest on zadrukowany z obu stron – by jego walory estetyczne reprezentowały poziom iście światowy.

Gdzie jeszcze można zastosować parawan?
Tego typu patent bardzo dobrze sprawdza się również w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Można bowiem w bardzo ciekawy sposób oddzielić od siebie tę część przestrzeni, która jest zapleczem dla personelu. Także w siedzibach firm oraz instytucji coraz częściej pojawiają się drewniane parawany. Trudno wszak się temu dziwić, jest to bowiem rozwiązanie niezmiernie eleganckie i stylowe. Mamy w tym przypadku do czynienia z najwyższą jakością wykonania, która połączona została z bardzo przystępną ceną. Oto jest sposób na aranżacyjny sukces!