Wiadomości z Katowic

Zajęcia fitness w Calypso – rozpocznij swoją przygodę z siłownią!

  • Dodano: 2022-01-31 12:30

Siedzący tryb życia, ciągły brak czasu i masa obowiązków związanych z pracą oraz życiem rodzinnym sprawiają, że cierpi na tym Twoje zdrowie i samopoczucie. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest aktywność fizyczna na przykład w formie zajęć grupowych. Wystarczy dwa razy w tygodniu skorzystać z takiej formy ruchu, aby zauważyć zadowalające efekty. Z pewnością znajdziesz czas, aby dwie godziny poświęcić na zajęcia fitness – wystarczy zrezygnować z dwóch odcinków ulubionego serialu, to bardzo proste! 

Wyjdź ze strefy komfortu i poczuj satysfakcję

Dla wielu osób przeszkodą w korzystaniu z siłowni i zajęć fitness jest strach przed nieznanym i obawa przed oceną ze strony innych. Najwyższy czas wyrzucić ze swojej głowy te bezpodstawne lęki. Pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał i czuł się podobnie do Ciebie. Jeśli nie wiesz, jak ćwiczyć na siłowni i za co się zabrać, zajęcia fitness będą świetny początkiem. Pod okiem profesjonalnego instruktora będziesz wykonywał ćwiczenia w grupie, które nie tylko poprawią Twoją sylwetkę i kondycję, ale także wpłyną pozytywnie na Twój nastrój. To również świetna szansa na poznanie nowych osób, a nawet pojawienie się przyjaźni. Postaraj się wyjść ze swojej strefy komfortu, zobaczysz, że aktywność fizyczna to ogromna przyjemność, która może dać Ci sporo satysfakcji!

Zajęcia fitness – dlaczego warto z nich korzystać?

Zajęcia fitness to świetna forma aktywności dla osób początkujących, ale także dla tych, którzy po prostu wolą trenować w grupie. Możesz dobrać rodzaj zajęć do swojego celu. W ofercie fitness klubów znajdziesz zajęcia ukierunkowane na kształtowanie pośladków, mięśni brzucha, rozciąganie całego ciała, ale także na przykład jogę, która pozwoli Ci się zrelaksować. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zmiana sylwetki 

Pierwszą korzyścią, jaka wynika z regularnego korzystania z zajęć fitness, jest zmiana sylwetki. Ciało możesz kształtować, zmieniać proporcje sylwetki według swojego celu, choć wymaga to ogromnego wysiłku, systematyczności i czasu. To długi proces, ale zdecydowanie warto podjąć to wyzwanie. 

Lepsza kondycja

Zajęcia fitness to spory wysiłek dla organizmu, pomagają również poprawić kondycję fizyczną i zwiększyć wytrzymałość. 

Poprawa samopoczucia

Aktywność fizyczna to zdecydowanie świetny sposób na poprawę samopoczucia. Zajęcia takie jak stretching i joga pozwalają się zrelaksować i oczyścić umysł. Niezależnie od rodzaju zajęć grupowych, w których będziesz brać udział, poczujesz ogromną satysfakcję!

Szansa na poznanie nowych osób

Zajęcia grupowe to świetna szansa na zawarcie nowych znajomości i zyskanie przyjaciół, którzy podzielają Twoją pasję do sportu. Nie od dziś wiadomo, że wspólna pasja łączy ludzi!

Kształtowanie dobrych nawyków

Jeśli chcesz cieszyć się dobry zdrowiem i samopoczuciem, niezbędne jest kształtowanie dobrych nawyków. Chodzenie na zajęcia fitness zdecydowanie można do takich zaliczyć. 

Jednym ze świetnych miejsc, w których możesz rozpocząć swoją przygodę z siłownią i wybrać się na zajęcia grupowe jest Calypso siłownia Katowice. Szeroka oferta zajęć grupowych, profesjonalna kadra trenerska i miła atmosfera – to miejsce z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.