Areszt dla podejrzanego o dokonanie napadu na placówkę kredytowo-pożyczkową!
Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę kredytowo-pożyczkową i kradzież rozbójniczą. Czynów tych dopuścił się używając noża i broni. Na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.
Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka godzin po napadzie na placówkę kredytowo-pożyczkową
Mężczyzna sterroryzował nożem pracownice placówki i skradł gotówkę. Od chwili zgłoszenia, nad sprawą pracowali kryminalni z katowickiej komendy. Już kilka godzin po zdarzeniu, policjanci wytypowali mężczyznę i ustalili adres jego pobytu. Kryminalni zmuszeni byli wejść siłowo do mieszkania, w którym podejrzany przebywał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna tydzień wcześniej dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów spożywczych ukradł ekspedientce portfel. Zauważyli to klienci, którzy chcieli ująć mężczyznę. Jednak ten grożąc im przedmiotem przypominającym broń, uciekł. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Wschód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.






![Wyłączenia prądu w Katowicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [08.12-13.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/844509.informacja.jpg)


![TOP wydarzenia w regionie – koncerty, spektakle i mikołajkowe atrakcje [05-11.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/Pixa_3.jpg)


![Muzyka, humor i emocje: najlepsze wydarzenia w regionie [21–27 listopada]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/844204.informacja.jpg)








Dodaj komentarz