Widoczność ratuje życie – katowiccy policjanci zachęcają do noszenia odblasków
Widoczność ratuje życie – szczególnie jesienią i zimą. Katowiccy policjanci wyszli do mieszkańców miasta, by przypomnieć, jak niewielki element może mieć ogromne znacznie dla bezpieczeństwa pieszych.
Pod hasłem „Dojrzali, wspaniali, bo widoczni” katowiccy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w przestrzeni publicznej. Mundurowi rozdawali mieszkańcom Katowic elementy odblaskowe, zachęcając, by nosili je na co dzień lub przekazywali swoim bliskim – szczególnie młodzieży i seniorom.
Działania w rejonie przejścia dla pieszych
Akcja prowadzona była w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Granicznej w Katowicach, w pobliżu oddziału ZUS. To miejsce, z którego często korzystają seniorzy.
Dlaczego odblaski są tak ważne
Policjanci przypominali, że w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, elementy odblaskowe znacząco zwiększają widoczność pieszego na drodze. Osoba wyposażona w odblask jest widoczna dla kierowcy nawet z odległości ponad 130 metrów, co daje mu więcej czasu na reakcję, zwiększa bezpieczeństwo i może zapobiec tragedii.
Podczas rozmów z mieszkańcami mundurowi zwracali również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, szczególnie gdy poruszamy się poboczem drogi po zmroku.
– Podkreślamy, że odblask to drobiazg, który może uratować życie – dlatego warto zadbać o swoją widoczność i bezpieczeństwo każdego dnia – przekazują mundurowi.









![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz