Wiadomości z Katowic

116 nowych policjantów ślubowało w Katowicach. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-11-23 08:30, aktualizacja: 2023-11-23 08:39

Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 116 nowych policjantów, wśród których znalazło się 19 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Nowi mundurowi w szeregach Policji

Śląski garnizon Policji zasiliło 116 nowych stróżów prawa, którzy dzisiaj złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek. 

W uroczystości udział wzięli również: w imieniu I Wicewojewody Śląskiego Dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Grzegorz Mucha, w imieniu Prezydenta Miasta Katowice Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Tomasz Kępa, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach inspektor Zbigniew Chrzęstek, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego inspektor Łukasz Fołta, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ks. Adam Wycisk. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Zastępca szefa śląskiego garnizonu Policji inspektor Artur Bednarek podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 19 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Jak zostać policjantem? 

Aby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy.

Aby osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi mogły sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również