Wiadomości z Katowic

16 sierpnia mieszkańcy Nikiszowca muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu!

  • Dodano: 2019-08-13 13:00

16 sierpnia w rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie to uświetni uroczysty apel z okazji nadania patrona, przejęcia tradycji i wręczenia proporców rozpoznawczych. W związku z uroczystościami mieszkańcy Nikiszowca muszą liczyć się z utrudnieniami.

Dokładnie 100 lat temu na placu Wyzwolenia w Katowicach przysięgę składali śląscy powstańcy. To właśnie Nikiszowiec wtedy jeszcze jako gmina opowiedział się praktycznie całkowicie za włączeniem do Polski, tu też toczyły się najcięższe walki. Upamiętniając te wydarzenia, w trakcie uroczystości odbędzie się także rekonstrukcja przysięgi powstańców śląskich.

- Organizacja tak dużego wydarzenia poza terenem jednostki wojskowej wiąże się z utrudnieniami, za co z góry przepraszamy. Mamy nadzieję, że informacja o zmianach w ruchu drogowym dotrze do jak największej liczby kierowców i mieszkańców Nikiszowca, tak aby nie byli zaskoczeni. Dlatego też już w ubiegłym tygodniu w dzielnicy stanęły znaki drogowe informujące o zmianach – powiedziała rzeczniczka 13. Śląskiej Brygady OT, Monika Ligejka.

W związku z uroczystościami mieszkańcy Nikiszowca muszą liczyć się z utrudnieniami. Od rana zamknięty będzie plac Wyzwolenia. Na ul. Nałkowskiej pojawiły się już znaki zakazu zatrzymywania się, które będą obowiązywać w dniu uroczystości. Nie będzie można przejechać ulicami: Rymarską, św. Anny, Janowską. Parkowanie ma być dozwolone obok lodowiska i przy ul. Gospodarczej. Utrudnienia mają obowiązywać mniej więcej od godz. 10.00. Poza tym przed uroczystością dojazd do Nikiszowca może być utrudniony z powodu przejazdu kolumn rządowych.

W związku z uroczystością przeniesienia wymaga przystanek "Nikiszowiec Kościół". Wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej zaczną się już o godz. 5. Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach poinformował, że w związku z wyłączeniem ruchu kołowego na placu Wyzwolenia oraz ul. Krawczyka, 16 sierpnia od godziny 5:00 do godziny 23:30 wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych nr: 72, 109, 292, 695, 920 i 930. Zmiany polegają na wprowadzeniu przejazdów dwukierunkowych ulicą Nałkowską oraz obsłudze przystanku „Nikiszowiec Kościół” w lokalizacji tymczasowej: w kierunku Giszowca - przy ul. Nałkowskiej (w pobliżu lodowiska), w kierunku Szopienic - przy placu Wyzwolenia (w pobliżu skweru Zillmannów).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.