Wiadomości z Katowic

25 osób zatrzymanych z narkotykami przed wejściem na festiwal muzyki techno w Spodku

  • Dodano: 2019-11-12 10:15

Policjanci z katowickiej komendy, wspierani przez celników oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, kolejny raz przeprowadzili akcję antynarkotykową, w związku z organizowanym festiwalem muzyki elektronicznej w katowickim Spodku.

Do działań przed halą, gdzie odbywała się impreza, użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków.

Zatrzymano 25 osób, które posiadały przy sobie narkotyki

Na grafice widać cztery kolejne zdjęcia, od lewej pierwsze widać policjanta z osobą zatrzymaną, drugie widać katowicki spodek, trzecie widac narkotyki na stole, czwarte widać policjantów pracującyh w centrum 

Z 10 na 11 listopada w katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów. Pomimo, że uczestnicy koncertu doświadczeniem lat ubiegłych mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 25 osób, które miały przy sobie narkotyki. W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Do działań użyto psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extazy. Stróże prawa przechwycili łącznie ponad 30 działek dilerskich amfetaminy, prawie 40 porcji marihuany i haszyszu oraz 70 tabletek ekstazy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Jak co roku, bardzo sprawnie przebiegała współpraca policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej. Takie akcje są już stałym elementem walki z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.