Wiadomości z Katowic

32-latek wpadł, bo przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle

  • Dodano: 2022-09-16 08:00, aktualizacja: 2022-09-16 08:17

Policjanci wydziału prewencji katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nie stawił do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł kiedy przechodził przez przejście na czerwonym świetle. Do więzienia został doprowadzony przez policjantów.

Zatrzymali poszukiwanego listem gończym kiedy przechodził na czerwonym świetle

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem, nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba, która weszła w konflikt z prawem, odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.

Tak miało być i w tym przypadku, ale 32-letni mieszkaniec Katowic, który został skazany na 150 dni pozbawienia wolności, zlekceważył sądowy wyrok. Wiedząc, że ma się stawić do zakładu karnego w celu odbycia kary, zaczął się ukrywać. Wpadł w rejonie skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Iłłakowiczówny, kiedy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pieszym pościgu policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

Po wykonaniu czynności został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie obywać karę pozbawienia wolności do sprawy z 2018 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.