Wiadomości z Katowic

48-latek z Bytomia okradał starsze osoby. Policjanci poszukują osób pokrzywdzonych

  • Dodano: 2022-03-22 10:30

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem wręczenia wygranej nagrody w postaci sztućców, okradał starsze osoby.

48-latek okradał starsze osoby pod pretekstem... wręczania wygranej

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. 48-latek, pod pretekstem wręczenia wygranych sztućców, wchodził do mieszkania starszych osób, informując, że aby otrzymać nagrodę, należy pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony na 300-400 złotych. Kiedy starsze osoby na chwilę "spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych.

Mieszkaniec Bytomia działał nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce!

 Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

- Jeżeli ktoś z Państwa został okradziony w podobny sposób, prosimy zgłaszać się do katowickiej komendy pod numer telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl - czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Drętwe nogi

    Nie rozumiem,media non stop "trąbią"o oszustach,a mimo tego tylu ludzi daje się nabrać.Mam starszą osobę w domu,i kiedy zostaje sama,ma całkowity zakaz otwierania drzwi komukolwiek,nawet na drzwiach jest naklejona kartka o zakazie,w razie gdyby chciała się zdecydować na otwarcie drzwi.Swoja drogą te okradzione starsze osoby chyba miały duże mieszkania że złodziej zdążył okraść mieszkanie kiedy "spuszczały go z oka",albo myśl o wygranej tak odbiera trzeźwy tok myślenia oraz ufność do człowieka który przyszedł ... ich okraść.

  • Sztywna szyja

    Jak się dowiadują o super ofercie to im chęć zysku mózgi blokuje. To tak samo jak ciągle znajdują się naiwniacy co widzą że ktoś wygrał w 3 karty, czy tam kubki i lecą stracić swoją kasę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.