Wiadomości z Katowic

Akcja katowickiego MOSiR-u - Zima w mieście

  • Dodano: 2022-02-14 06:30, aktualizacja: 2022-02-14 06:53

W tym sezonie zimowym zainteresowanie katowickimi lodowiskami jest rekordowe. Między innymi dlatego władze MOSiR-u w ramach akcji „Zima w mieście”, organizują lekcje jazdy na łyżwach, które będą się odbywać podczas śląskich ferii zimowych.

W stosunku do lat przed pandemią, liczba użytkowników lodowisk wzrosła o 25%

Zainteresowanie rozkłada się mniej więcej równo na lodowisku na Murckach oraz na Rynku. W obu miejscach w tym sezonie ślizgało się dotąd ponad 11 tys. osób.

Tej zimy zainteresowanie katowickimi lodowiskami otwartymi jest rekordowe. W poprzednich latach, przed pandemią koronawirusa, liczba użytkowników w grudniu i styczniu to ok. 18 tys. osób. W tym roku zanotowaliśmy już ponad 23 tys. klientów. Dodatkowo blisko tysiąc osób skorzystało z lodowiska na rynku w listopadzie (w poprzednich latach lodowisko otwierane było dopiero w grudniu). W sumie wzrost zainteresowania lodowiskami do lat poprzednich wynosi ponad 25 % - mówi Daniel Muc dyrektor MOSiR Katowice.

To oznacza, że dla katowiczan (ale również dla wielu mieszkańców ościennych miast, którzy korzystają z oferty katowickich lodowisk) łyżwiarstwo to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jego zalety doceniają również najmłodsi.

Łyżwiarstwo figurowe, to sport dla każdego. Najmłodsi uczestnicy zajęć mają 4 lata. Łyżwiarstwo samo w sobie jako sport kształtuje posturę i strukturę mięśniową, włącznie ze zwiększeniem gibkości, wytrzymałości i elastyczności. Szczególnie zalecane jest osobom, które mają jakiekolwiek wady postawy, gdyż angażuje wszystkie grupy mięśniowe. Łyżwiarstwo poza nieocenionym wpływem czysto fizjologicznym uczy koncentracji, dyscypliny i motywacji. Nauka jazdy na łyżwach pozwala wspaniale się bawić oraz rozwijać własne ciało i ducha. Jest też źródłem radości z każdego nowo nauczonego elementu ­– mówi Maria Domagała, legenda polskiego łyżwiarstwa, która z tym sportem jest związana blisko 50 lat. Na lodzie pracowała jako zawodniczka ale też jako trenerka. W obu dziedzinach odnosiła sukcesy. 

Dlatego każdego dnia w ramach akcji „Zima w mieście” od godziny 17 do 19 na Lodowisku Murcki lekcje nauki jazdy na łyżwach poprowadzą instruktorzy z UKŁ Spin Katowice. W bezpłatnych zajęciach udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku.

Akcja katowickiego MOSiR-u - Zima w mieście

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.