Wiadomości z Katowic

Akcja "Kruchy lód" z dziećmi z osiedlowego klubu jednej ze spółdzielni mieszkaniowych

  • Dodano: 2022-02-28 07:15, aktualizacja: 2022-02-28 07:30

Katowiccy policjanci podczas akcji profilaktycznej „zamienili” osiedlowy klub jednej ze spółdzielni mieszkaniowych na zamarznięty akwen wodny oraz górski stok pełen śniegu.

Dzieciaki między innymi zobaczyły film z ćwiczeń ratowników wodnych na lodzie oraz układały rozsypankę dziesięciopunktowego dekalogu narciarza.

Policjantka z katowickiej komendy wraz z dzielnicowym młodszym aspirantem Adamem Hudziakiem z katowickiej czwórki przypomnieli dzieciakom uczestniczącym w spotkaniu zasady bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych w domu, mieście, w górach czy w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Funkcjonariusze za pomocą filmu stworzonego przez ratowników wodnych z katowickiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zobrazowali uczestnikom ile trudu i zaangażowania oraz wyposażenia w specjalistyczny sprzęt potrzeba, aby wyciągnąć człowieka z przerębla podczas akcji ratunkowej. Po tym pokazie dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że „wchodzenie na lód znajdujący się na zamarzniętych stawach jest bezmyślne ponieważ grozi utonięciem. Bezpieczna zabawa na lodzie jest tylko na lodowisku”. Ponadto dzieci zapamiętały, że mogą przyczynić się do uratowania komuś życia jeśli powiadomią odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy. Następnie klubowicze przenieśli się na śnieżny stok biorąc udział w konkursie na czas polegającym na ułożeniu dziesięciopunktowego dekalogu narciarza. Zwycięska drużyna została nagrodzona podkładkami do ślizgania z nazwą akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnikom zostały przekazane także kolorowanki, naklejki – odznaki policyjne oraz ulotki z międzynarodowym dekalogiem narciarza oraz odblaski.

Film z akcji ratowników:

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.