Wiadomości z Katowic

Na rynku pojawiło się lodowisko. Kiedy będzie można z niego skorzystać?

  • Dodano: 2021-11-16 16:00

Wielu mieszkańców Katowic zauważyło, że na Rynku pojawiła się już tafla lodowiska. Miłośnicy sportów zimowych pytają – kiedy będzie można z niego skorzystać? Mamy odpowiedź!

Lodowisko jak co roku na rynku

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, na katowickim rynku postawiono lodowisko. Zwiastuje to nadejście chłodniejszych temperatur i wyczekiwanej przez niektórych zimy. Kiedy tafla zostanie udostępniona dla miłośników łyżwiarstwa? W poprzednich latach otwarcie lodowiska zbiegało się w czasie z rozpoczęciem Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku. Czy będzie tak również w tym roku? Oznaczałoby to, że z lodowiska moglibyśmy korzystać już w ten piątek!

Jeżeli pogoda pozwoli

Dotychczas nie było pewności, czy lodowisko uda się otworzyć w ten piątek. Jak tłumaczy Michał Mendala z Referatu Prasowego Urzędu Miasta Katowice, wszystko zależy od pogody, a przede wszystkim od temperatury.

- Zazwyczaj inauguracja otwartych miejskich ślizgawek zbiegała się ze startem jarmarku, jednak nie wiadomo czy aura pozwoli by było tak również w tym roku. Aby odpowiednio przygotować tafle lodu temperatura powietrza przez kilka dni z rzędu powinna oscylować w okolicach 0 ̊C.

Temperatura musi być zatem wystarczająco niska, aby lodowisko mogło zostać otwarte. Jeszcze wczoraj nie było pewności, czy lodowisko uda się otworzyć w piątek. Dziś wiemy to już na pewno - katowicki MOSiR ogłosił, że oficjalne otwarcie sezonowej ślizgawki odbędzie się 19 listopada, czyli tak jak wcześniej planowano.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.