Wiadomości z Katowic

[AKTUALIZACJA] Dwie kolizje na A4 w Katowicach. Jedna osoba została poszkodowana!

  • Dodano: 2024-02-20 09:30, aktualizacja: 2024-02-20 14:51

Dziś na autostradzie A4 doszło do dwóch poważnych kolizji drogowych. W wyniku jednej z nich została poszkodowana jedna osoba, a w obu zdarzeniach interweniowały dwa zastępy PSP Katowice.


[AKTUALIZACJA - 14:00]

Do pierwszego zdarzenia doszło o 7:53, przed węzłem na zjazd na ulicę Mikołowską. Kierowca Skody Kodiaq najechał na tył samochodu Skody Octavii.

- Kobieta, w której pojazd uderzył Kodiaq skarżyła się na ból głowy i ból kręgosłupa, została przewieziona do szpitala- mówiła podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP Katowice.

Trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie tego zdarzenia, po jego zakończeniu sprawca zostanie ukarany.

W drugim zdarzeniu kierowca Nissana przy zmianie pasa, nie zachował bezpiecznej odległości i zderzył się z prawidłowo jadącym kierowcą Daewoo Lanos. Kolizja miała miejsce na wysokości ul. Wita Stwosza. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł.

W obu zdarzeniach drogowych wszyscy kierowcy byli trzeźwi.


Niebezpieczny poranek na katowickim odcinku autostrady

Dziś, 20 lutego na autostradzie A4 w kierunku Krakowa doszło do dwóch niebezpiecznych kolizji. Do pierwszej doszło na 336 km autostrady A4. Strażacy dostali wezwanie do zderzenia dwóch osobówek. Jak poinformował kpt. Michał Październik, zastępca oficera prasowego PSP Katowice, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Kolejna kolizja miała miejsce ok. godz. 8:15. Kolejne dwa samochody zderzyły się ze sobą, skutkiem czego doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych jednego z pojazdów. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

W obu zdarzeniach interweniowały dwa zastępy PSP Katowice.

Więcej informacji wkrótce!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również