Wiadomości z Katowic

Śmiertelne potrącenie pieszego na ul. Bielskiej w Katowicach!

  • Dodano: 2024-02-19 08:45, aktualizacja: 2024-02-19 08:51

W nocy z 10 na 11 lutego patrol Straży Miejskiej w Katowicach w trakcie przejazdu na Podlesie zauważył na przeciwległym pasie ul. Bielskiej w kierunku Katowic, leżącego na drodze mężczyznę.

Śmierć pieszego na ul. Bielskiej w Katowicach

Patrol zawrócił. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna został potracony przez pojazd, który stoi na poboczu. Strażnicy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z powodu braku wyczuwalnego tętna. Po chwili na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który przejął prowadzenie masażu serca.

Niestety mężczyzna zmarł.

Jakie są zasady udzielenia pierwszej pomocy?

Jeśli jesteś świadkiem lub uczestnikiem niebezpiecznego zdarzenia, postaraj się zachować spokój i postępuj zgodnie z tymi zasadami:

  • Oceń bezpieczeństwo poszkodowanego i swoje. Jeśli miejsce jest niebezpieczne, zadzwoń pod numery alarmowe i postaraj się ewakuować poszkodowanego w bezpieczne miejsce.
  • Oceń stan poszkodowanego i przytomność. Zapytaj, co się stało. Jeśli poszkodowany Cię słyszy i reaguje – jest przytomny. Jeśli nie ma z nim kontaktu, ułóż go w pozycji bezpiecznej.
  • Udrożnij drogi oddechowe. Połóż jedną rękę na czole, a drugą na brodzie poszkodowanego i odegnij jego głowę do tyłu. Usuń widoczne ciała obce z jamy ustnej.
  • Oceń oddech. Przystaw policzek do twarzy poszkodowanego. Czujesz wydychane powietrze na swoim policzku, widzisz ruchy klatki piersiowej? Poszkodowany oddycha. Jeśli nie, ułóż go w pozycji bezpiecznej.
  • Zadzwoń pod numer 999 lub 112 i wezwij pomoc.
  • Wykonaj resuscytację lub zastosuj defibrylator.
  • Zadbaj o siebie, zanim udzielisz pomocy. Załóż rękawiczki jednorazowe i maseczkę, aby nie narażać się na zakażenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również