Wiadomości z Katowic

Autobus potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. 10-latek trafił do szpitala!

  • Dodano: 2023-04-05 11:15

Wczoraj na ul. Rolnej doszło do wypadku. Autobus komunikacji miejskiej potrącił przejeżdżającego na hulajnodze przez przejście dla pieszych 10-latka. Chłopiec został zabrany do szpitala.

Katowice. 10-latek na hulajnodze wpadł pod autobus!

We wtorek 4 kwietnia około godziny 16.25 w ciągu ul. Rolnej w Katowicach autobus komunikacji miejskiej potrącił na przejściu dla pieszych 10-letniego chłopca. Jak się okazało, chłopiec poruszał się na hulajnodze napędzanej nogą. Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

– Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec niezatrzymując się, zjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd – powiedziała podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Strażacy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego udzielili chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym został przewieziony karetką do szpitala.

– Chłopiec lat 10 z obrażeniami ciała, przytomny, został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach pozostawiony został na obserwacje. 34-letni kierujący autobusem był trzeźwy – informuje podkom. Agnieszka Żyłka.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą dochodzenie, które ma wykazać, kto przyczynił się do tego zdarzenia drogowego. Zabezpieczony został między innymi monitoring z autobusu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Policjanci przesłuchają też uczestników zdarzenia oraz świadków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również