Wiadomości z Katowic

Autobus potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. 10-latek trafił do szpitala!

  • Dodano: 2023-04-05 11:15

Wczoraj na ul. Rolnej doszło do wypadku. Autobus komunikacji miejskiej potrącił przejeżdżającego na hulajnodze przez przejście dla pieszych 10-latka. Chłopiec został zabrany do szpitala.

Katowice. 10-latek na hulajnodze wpadł pod autobus!

We wtorek 4 kwietnia około godziny 16.25 w ciągu ul. Rolnej w Katowicach autobus komunikacji miejskiej potrącił na przejściu dla pieszych 10-letniego chłopca. Jak się okazało, chłopiec poruszał się na hulajnodze napędzanej nogą. Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

– Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec niezatrzymując się, zjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd – powiedziała podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Strażacy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego udzielili chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym został przewieziony karetką do szpitala.

– Chłopiec lat 10 z obrażeniami ciała, przytomny, został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach pozostawiony został na obserwacje. 34-letni kierujący autobusem był trzeźwy – informuje podkom. Agnieszka Żyłka.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą dochodzenie, które ma wykazać, kto przyczynił się do tego zdarzenia drogowego. Zabezpieczony został między innymi monitoring z autobusu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Policjanci przesłuchają też uczestników zdarzenia oraz świadków.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również