Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Bezpieczeństwo na katowickich przejazdach kolejowych

  • Dodano: 2019-02-15 10:00

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego katowickiej komendy, wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji II w Katowicach, przeprowadzili działania profilaktyczne w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Le Ronda w Katowicach.

Działania dotyczyły kształtowania pozytywnych zachowań i utrwalenia postaw podczas pokonywania przejazdu kolejowych

Mundurowi z katowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami Sekcji Eksploatacji PKP w Sosnowcu prowadzili rozmowy i wręczyli kierowcom oraz przechodniom ulotki informacyjne o konsekwencjach niestosowania się do przepisów w obrębie przejazdów kolejowych. W trakcie czynności omówiono kwestie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, gdzie 98 % wypadków powodują kierowcy, którzy ignorują przepisy ruchu drogowego. Prowadzone działania miały na celu podniesienie świadomości uczestnikom ruchu drogowego jakie skutki niesie ze sobą nie przestrzeganie obowiązujących przepisów podczas pokonywania miejsc, w których krzyżują się ze sobą szlaki kolejowe, jezdnia oraz droga przeznaczona dla pieszych. Nadrzędnym celem prowadzonych działań jest jest ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze a zwłaszcza przy przejazdach kolejowych, zachowanie w tych miejscach szczególnej ostrożności, gdyż w zdarzeniach  z udziałem pojazdów kolejowych zarówno piesi jak i kierowcy mają niewielkie szanse na szczęśliwe zakończenie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sławomir Pytel

    Ciekawi mnie, czy podejmowano także działania w związku z pojazdami dróżników zaparkowanymi w miejscach zasłaniających widoczność w kierunku nadjeżdżających pojazdów szynowych, oraz czy podjęto jakieś działania w przypadkach, w których infrastruktura kolejowa, w tym i nowo wybudowania, zasłania widok kierowcom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.