Wiadomości z Katowic

Bezpieczne ferie z katowickimi dzielnicowymi

  • Dodano: 2022-02-17 06:45, aktualizacja: 2022-02-17 07:04

Każde dziecko, który w ferie zimowe pozostaje w mieście wcale nie musi się nudzić. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach, którzy uczestniczą w półkoloniach. Na spotkanie z dziećmi w ramach „Bezpiecznych ferii” zaproszeni zostali dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach.

Ferie zimowe w województwie śląskim trwają już od kilku dni

Wielu z nas wyjechało na zimowy wypoczynek poza nasze miasto. Wielu dopiero wyjedzie. Dla tych, którzy spędzają ferie zimowe w mieście, przygotowano wiele atrakcji. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach, którzy uczęszczają na półkolonie. W ramach zajęć o bezpieczeństwie na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta zostali zaproszeni dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach. Sierż. szt. Sylwia Michalak, asp. szt. Tomasz Sołtysiak oraz mł. asp. Mateusz Urbańczyk rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie zimowych ferii. Pomimo że warunki atmosferyczne są bardziej wiosenne niż zimowe, do przyjścia prawdziwej wiosny jeszcze daleko. Już za kilka dni ma nadejść załamanie pogody i powróci zimowa aura. Wiedząc o tym, że dzieci i młodzież bardzo często zimą wybierają zabawę na lodzie i śniegu, policjanci przypomnieli uczestnikom półkolonii, że nigdy nie należy wchodzić na zamarznięte zbiorniki nawet w największy mróz. Wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Dlatego, jeżeli ktoś ma ochotę pojeździć na łyżwach, niech zawsze wybiera przygotowane do tego lodowiska, a nie zamarznięte jeziora czy też stawy. Policjanci przypomnieli również, aby zawsze mówić rodzicom lub innym opiekunom, gdzie i z kim zamierza bawić się dziecko podczas ferii. W sytuacji kryzysowej pozwoli to rodzicom i służbom szybciej dotrzeć z pomocą.

Mundurowi omówili również dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) oraz zaprosili młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Zasady konkursu podane są w linku.

Policjanci, życząc dzieciom i ich opiekunom bezpiecznych ferii przekazali materiały edukacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również