Wiadomości z Katowic

Bezpieczny pasażer - cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych

  • Dodano: 2023-03-03 06:30, aktualizacja: 2023-03-03 06:45

W ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z katowickim Zarządem Transportu Metropolitalnego prowadzony jest cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych dot. bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz wzorcowych zachowań w otoczeniu przystanków.

Wspólnie możemy więcej

„Bezpieczny pasażer” to cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych z zakresu bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Na zajęciach prowadzonych przez profilaktyków Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i przedstawicieli ZTM, uczniowie dowiadują się m. in:

  • jakimi środkami komunikacji mogą się poruszać;
  • jakie warunki należy spełniać podróżując ze zwierzętami;
  • o zasadach kulturalnego podróżowania w tym by ustępować miejsca siedzącego osobom z niepełnosprawnością, starszym lub kobietom w ciąży;
  • jak prawidłowo wsiadać i wysiadać ze środków komunikacji miejskiej, w tym m. in. o zakazie wybiegania na jezdnię zza pojazdu;
  • jak dbać o bagaż, plecak by nie paść ofiarą kradzieży;
  • iż trakcie podróży należy zajmować miejsca siedzące a przypadku ich braku należy trzymać się uchwytów.

Przypomniano również o zasadach bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Jednym z kluczowych zadań projektu jest przekazanie uczniom wiedzy, że zarówno Policja jak i ZTM wspólnie dbają o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej. Podsumowując zajęcia policjanci przypomnieli o znaczeniu numeru alarmowego 112, a także by nie być obojętnym i reagować gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali wyposażeni w elementy odblaskowe zwiększające ich widoczność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również