Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

"Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko"

  • Dodano: 2019-07-09 09:45

PKP Polskie Linie Kolejowe wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei oraz Policją w okresie wakacyjnym realizują akcję profilaktyczno - edukacyjną pod nazwą "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko".

Działania mają na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia występujące w rejonie przejazdów kolejowych zarówno tych wyposażonych w szlabany jak i tych niestrzeżonych.

W miniony piątek funkcjonariusze katowickiej Komendy po raz kolejny uczestniczyli w akcji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Straż Ochrony Kolei. Tym razem działania były przeprowadzone na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Panewnikach. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Na miejscu mundurowi przypominali napotkanym osobom o potencjalnym zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez tory kolejowe w miejscach do tego nie wyznaczonych, a także zwracali uwagę, że z rozpędzonym składem kolejowym zarówno pojazdy osobowe jak i ciężarowe nie mają większych szans. Działania prowadzone w ramach wspomnianej akcji, będą realizowane na terenie miasta przez cały okres wakacyjny. Więcej informacji na temat prowadzonej akcji można znaleźć pod adresem http://www.bezpieczny-przejazd.pl/

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.