Wiadomości z Katowic

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Katowicach

  • Dodano: 2020-05-29 14:15, aktualizacja: 2020-05-29 15:48

Bolt wprowadza nową opcję bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkańców Katowic. Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi - sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku.

Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi

Mieszkańcy Katowic, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do “wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS). 

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie bezkosztowe, mieszkańcy Katowic będą płacić 1 zł za każdą minutę przez pierwsze 5 minut jazdy, później koszt obniży się o 50% do 0,50 zł za minutę. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Wszyscy dostrzegamy, że korzystanie z różnych form współdzielenia jest coraz bardziej popularne w Katowicach. To świadczy o tym, że nasi mieszkańcy są aktywnymi uczestnikami globalnego trendu „pożyczaj i korzystaj” odchodząc tym samym od filozofii „posiadaj i korzystaj”. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, bo dzięki temu dbamy o środowisko i podnosimy jakość życia w mieście. Co niezmiernie ważne - zachęcamy, by użytkownicy korzystali z hulajnóg zgodnie z obowiązującymi zasadami – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc

Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

Nowe hulajnogi Bolt zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę. Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa - Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności. Nowy model Bolt został stworzony specjalnie, by udostępniać go do wypożyczania przez aplikację, dlatego jest bardziej odporny na warunki pogodowe, różnorodną nawierzchnię czy intensywne użytkowanie - mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt można naprawić w przypadku mechanicznych uszkodzeń dzięki innowacyjnej modułowej konstrukcji. Ponadto zostały one wykonane w 90% z aluminium i innych łatwych w recyklingu materiałów. Okres użytkowania pojazdów ma wynosić 36 miesięcy.

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Katowicach

Komentarze (1)    dodaj »

  • Piotr

    Brawo Katowice !! Tylko zdrowa konkurencja, pozwoli na polepszanie oferty dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również