Chciał uniknąć Izby Wytrzeźwień. 45-latek próbował wręczyć łapówkę katowickim policjantom!
Policjanci z OPP w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który zaproponował im łapówkę. W ten sposób chciał uniknąć wizyty w miejskiej izbie wytrzeźwień. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.
Katowice: Pijany awanturnik próbował wręczyć policjantom łapówkę
Policjanci z nieetatowej grupy wsparcia katowickiego oddziału prewencji zostali wezwani na interwencję domową, gdzie pijany mężczyzna awanturował się i nie chciał wypuścić z mieszkania swojej żony i dzieci. Ze względu na stan upojenia alkoholowego, który zagrażał mężczyźnie, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go w miejskiej izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W trakcie interwencji mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości po 5 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo że mundurowi ostrzegli go, że takie zachowanie jest przestępstwem, 45-latek ponowiłpropozycję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia.

![Katowicki Orszak Trzech Króli 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Orszak-Katowice-2026-fot.-K.-Chmielewski-3.jpg)







![Noworoczny parkrun Katowice [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/DSC_8354.jpg)










Dodaj komentarz