Wiadomości z Katowic

Chciał uniknąć Izby Wytrzeźwień. 45-latek próbował wręczyć łapówkę katowickim policjantom!

  • Dodano: 2024-03-26 13:15

Policjanci z OPP w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który zaproponował im łapówkę. W ten sposób chciał uniknąć wizyty w miejskiej izbie wytrzeźwień. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Katowice: Pijany awanturnik próbował wręczyć policjantom łapówkę

Policjanci z nieetatowej grupy wsparcia katowickiego oddziału prewencji zostali wezwani na interwencję domową, gdzie pijany mężczyzna awanturował się i nie chciał wypuścić z mieszkania swojej żony i dzieci. Ze względu na stan upojenia alkoholowego, który zagrażał mężczyźnie, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go w miejskiej izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości po 5 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo że mundurowi ostrzegli go, że takie zachowanie jest przestępstwem, 45-latek ponowił propozycję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również