Wiadomości z Katowic

Ciepłe początki jesieni. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [24-30 września]

  • Dodano: 2021-09-23 13:00

Przybyła astronomiczna jesień! Czas, w którym świat przybiera ciepłe, pomarańczowo-żółte barwy. Jaką pogodę przyniosą pierwsze dni tej pięknej pory roku? Zapoznaj się z prognozą pogody na najbliższy tydzień!

Tygodniowa prognoza pogody [24-30 września]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

Nie zmarnuj wolnych, jeszcze słonecznych weekendów i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Katowicach

Oto prognoza pogody na ostatni tydzień września! Czy astronomiczna jesień przyniesie chłód i mocne opady? A może na Śląsku będzie słonecznie i ciepło? Sprawdź!

Piątek 24 września

Piątek przyniesie lekkie ochłodzenie – termometry wskażą zaledwie 15 stopni. Mimo że zachmurzenie wyniesie aż 89%, synoptycy nie przewidują żadnych opadów. Możemy się za to spodziewać porywistego wiatru, który powieje z prędkością 24 km/h. W nocy zrobi się naprawdę zimno – temperatura spadnie do zaledwie 9 stopni!

Sobota 25 września

W tym tygodniu możemy liczyć na względnie ciepły weekend. W sobotę na termometrach zobaczymy 21 stopni. Parasole możemy zostawić w domu – mimo zachmurzenia, początek weekendu nie przyniesie opadów. 

Niedziela 26 września

Niedziela będzie dużo bardziej słoneczna niż sobota – zachmurzenie spadnie do 59%. Ponownie nie musimy bać się opadów, a temperatura wyniesie aż 22 stopnie! 

Poniedziałek 27 września

Początek tygodnia będzie w miarę pogodny. Termometry wskażą 20 stopni. Zachmurzenie wyniesie aż 82% - mimo to, parasole tego dnia się nie przydadzą. 

Wtorek 28 września

Wtorek przyniesie lekkie załamanie pogody – czekają nas pierwsze, jesienne opady. Na szczęście będą one jedynie przelotne. Na termometrach zobaczymy 19 stopni, a zachmurzenie sięgnie 70%. Temperatura w nocy wyniesie 7 stopni. 

Środa 29 września

Środa będzie zdecydowanie najmniej pogodnym dniem w nadchodzącym tygodniu. Czekają nas duże opady oraz niemalże całkowite zachmurzenie, które wyniesie 95%. Temperatura spadnie do 17 stopni.

Czwartek 30 września

Ostatni tydzień września będzie bardzo ponury – zachmurzenie będzie stuprocentowe. Na szczęście tego dnia ominą nas opady, jednak warto się ciepło ubrać – temperatura będzie oscylowała w granicach 17 stopni. 


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych już się skończyły, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.