Wiadomości z Katowic

Daj Pieskom Pobiegać, a sobie – adoptować

  • Dodano: 2019-01-08 07:30, aktualizacja: 2019-04-25 08:55

Katowickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt rozpoczyna nowy rok kolejną edycją akcji spacerów z psiakami i spotkań z czekającymi na adopcję kotami.

Nadchodzi kolejna możliwość wyprowadzenia naszych psiaków i spotkania się z naszymi mruczącymi podopiecznymi! Zapraszamy Was na spacer z czworonogami w niedzielny poranek i wczesne popołudnie. Już 20 stycznia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszamy Was na kolejną odsłonę akcji po hasłem „Daj pieskom pobiegać”. Nasi podopieczni czekają na Was! – zachęcają pracownicy i wolontariusze katowickiego TOZ-u.

Aby wziąć psiaka na spacer, trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty (dzieci i osoby niepełnoletnie muszą przyjść z dorosłą osobą towarzyszącą). Pracownicy apelują także, by w razie możliwości zabrać ze sobą smycze, gdyż schronisko dysponuje ograniczoną ich pulą. Mile widziane są także smakołyki, a także nasi domowi pupile (niektóre psy lepiej czują się z kompanem).

W tym miejscu możecie pobrać formularz z oświadczeniami, który będzie musiała wypełnić każda osoba chcąca wyprowadzić psiaka. Jeżeli macie taką możliwość wydrukujcie i wypełnijcie w domu, by w schronisku nie tracić czasu na formalności. My tylko dopiszemy godzinę, w której weźmiecie psiaka, imię/numer psa oraz numer boksu – proszą pracownicy schroniska.

Kociarze także znajdą dla siebie miejsce – pracownicy schroniska zapraszają do dotrzymania towarzystwa mruczącym podopiecznym. Wszelkich informacji będą udzielać na miejscu wolontariusze katowickiego schronu.

Pracownicy schroniska zachęcają także do włączenia się w akcję zbiórki karmy i wielu rzeczy potrzebnych w Schronisku:

W tej chwili najbardziej potrzebujemy puszek Rocco Senior i Rocco Sensitive. Po za tym zawsze potrzebne są środki czystości, smycze, obroże, szelki, miski, legowiska, koce, ręczniki, karma sucha dla psów i kotów, psie i kocie kosmetyki, transportery wszelkiego rodzaju i wielkości, suplementy diety, witaminy, ubranka i kubraczki (szczególnie przydatne w zimie, zabezpieczają psy przed chłodem), zabawki.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również