Wiadomości z Katowic

Dni Katowic 2021 – czy święto miasta się odbędzie?

  • Dodano: 2021-07-13 11:00

Dni Miasta to coroczna celebracja istnienia danego miasta. Przed pandemią koronawirusa, co roku w wielu miastach odbywały się festyny i koncerty. Jak będzie w tym roku? Czy Katowice planują organizację Dni Miasta?

Co z corocznymi Dniami Katowic?

W Katowicach zawsze hucznie obchodzono Dni Miasta. Jak będzie w tym roku? Pandemia nadal ma spory wpływ na organizację tego typu wydarzeń, więc władze miast muszą podejmować decyzje zgodne z obecnie obowiązującymi obostrzeniami. Zatem czy w Katowicach w 2021 roku odbędą się klasyczne, kilkudniowe Dni Miasta? Jeżeli tak, jakie gwiazdy zobaczymy na katowickiej scenie?

Podwójnie wyjątkowe Dni Miasta

Urząd Miasta wyjaśnił, że zamiast tradycyjnych kilkudniowych obchodów, w tym roku miasto zorganizuje jeden, duży, urodzinowy koncert. W 2021 roku Katowice mają dwa powody do świętowania – kolejna rocznica uzyskania praw miejskich, a także 50-lecie istnienia słynnego katowickiego Spodka. Impreza „Kocham Katowice” odbędzie się 11 września, a jej dyrektorem artystycznym będzie Krzysztof Zalewski. Wokalista wraz ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi przygotuje aranżacje utworów, które przez lata były grane w katowickim Spodku. Na scenie w Strefie Kultury usłyszymy przeboje Eltona Johna, Deep Purple, Tiny Turner oraz Metallici. Koncert „Zalewski i Przyjaciele” poprzedzi duet Smolik // Kev Fox.

– Katowicki Spodek to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem Spodek po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden. Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek. Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się we wrześniu! – mówi Krzysztof Zalewski, dyrektor artystyczny wrześniowego widowiska.

Dodatkowe atrakcje

W ramach tegorocznych Dni Miasta do Galerii Artystycznej trafią kolejne płaskorzeźby upamiętniające twórców zasłużonych dla Katowic oraz odbędzie się koncert znanego w całej Europie estońskiego chóru Collegium Musicale. Zaś 12 września nastąpi premiera muralu upamiętniającego 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Powstaje on równolegle w dwóch Miastach Kreatywnych UNESCO – Katowicach i Lwowie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.