Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Doszło do kolejnego aktu profanacji. Zniszczono krzyż przy parafii NSPJ w Koszutce

  • Dodano: 2019-03-19 14:15

Niedawno pisaliśmy o dewastacji czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Po niecałym miesiącu od tego zdarzenia w Katowicach znowu doszło do aktu profanacji. Tym razem nieznani sprawcy zniszczyli krzyż przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszutce. Najprawdopodobniej obrzucili go kamieniami

W nocy z soboty na niedzielę, 16-17 marca 2019, nieznani sprawcy zniszczyli krzyż, stojący przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszutce. Figura Jezusa na krzyżu została w wielu miejscach dotkliwie uszkodzona – prawdopodobnie obrzucono ją kamieniami.

Krzyż postawiono w 2006 roku z okazji spotkania oblackiego duszpasterstwa młodzieżowego “Niniwa”.

- Odwzorowany został na kształt krzyża oblackiego, jaki nosimy na piersi, był znakiem naszej tożsamości oraz wskazywał na obecność synów św. Eugeniusza w centrum Katowic – nieopodal słynnego “Spodka” - piszą na swojej stronie przedstawiciele parafii. - Wydarzenie niesie ze sobą ból i rozgoryczenie zarówno parafian, jak i wspólnoty zakonnej na Koszutce. Tym bardziej że tego aktu wandalizmu dokonano w okresie Wielkiego Postu, w którym wpatrujemy się i adorujemy tajemnicę Krzyża, a wielu oblatów – w tym z komunitetu katowickiego – głosi rekolekcje parafialne, przypominając znaczenie tego znaku miłości Boga do człowieka.

Sprawę zgłoszono na policję, która zapoznaje się również z materiałami, zarejestrowanymi kamerami monitoringu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.