Wiadomości z Katowic

Drogówka podsumowała działania „Bezpieczny pieszy”

  • Dodano: 2020-12-15 09:30

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali działania „Bezpieczny pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Aby w okresie zimowym piesi byli bardziej widoczni, policjanci rozdali im opaski odblaskowe

Katowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach naszego miasta. Liczne policyjne patrole w ramach akcji „Bezpieczny pieszy” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. Aż 23 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, z kolei 45 pieszych zlekceważyło sygnalizację świetlną i przeszło przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. 

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, policjanci rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego o tym jak duży wpływ na ich widoczność mają odblaski. Każdy z nich otrzymał element odblaskowy, który pozwala szybciej kierującemu zauważyć pieszego, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Kolejne działania już wkrótce.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.