Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Drugi Earth Strike – Śląski Alarm dla Ziemi w Katowicach [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-04-28 09:15

Zgromadzenia było zapowiadane już kilka miesięcy temu, na niewielkim, symbolicznym proteście, który odbył się w styczniu tego roku (więcej przeczytacie tutaj)  Wtedy na rondzie pojawiło się około 10 osób, wczoraj na rynku było ich o wiele więcej. W sobotę w Katowicach odbył się drugi Earth Strike, Śląski Alarm dla Ziemi.

Drugi w tym roku Earth Strike przyciągnął kilkadziesiąt osób, którym los naszej planety nie jest obojętny. Z transparentami i hasłami proekologicznymi przeszli przez centrum Katowic, z Rynku na plac Marii i Lecha Kaczyńskich (plac Szewczyka).

Earth Strike - postulaty protestujących z całego Świata


Protestowano nie tylko w Katowicach, ale i na całym świecie. Problem globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia naszej planety, nadprodukcji dóbr i nieustannej eksploatacji ziemskiego globu był poruszany zarówno w dyskusjach, jak i hasłach, okrzykach i na transparentach. O części tych zagrożeń, o postulatach strajkujących, mówił nam w trakcie relacji na żywo jeden z uczestników.


 

 


Już niebawem – Marsz dla Klimatu 


24 maja ma się odbyć Marsz dla Klimatu, inicjatywa organizowana przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Śląsk, podobna do tej, jaką relacjonowaliśmy w trakcie trwania COP24, konferencji klimatycznej ONZ z ubiegłego roku. 


 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.