Wiadomości z Katowic

Dwaj mężczyźni zatrzymani w Katowicach za kradzież u jubilera

  • Dodano: 2020-02-04 10:00

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli jubilera.

Zatrzymani to 23-latek z Katowic i 22-latek z Siemianowic Śląskich.

Sprawcy byli już notowani w przeszłości za dokonanie wielu kradzieży

Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom grozi kara do 7 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 28 stycznia br. Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji podczas patrolu w centrum Katowic, zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy wyszli ze sklepu jubilerskiego. 23-latek z Katowic i 22-latek z Siemianowic Śląskich byli dobrze znani policjantom ze względu na fakt, że w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. Stróże prawa postanowili rozpocząć ich obserwację. Gdy mężczyźni zatrzymali się przy pobliskim lombardzie, policjanci skontrolowali ich, podejrzewając, że mogą mieć przy sobie kradzione przedmioty.

Wywiadowcy wezwali na miejsce umundurowany patrol, by wsparł ich podczas interwencji. W chwili pojawienia się na ulicy policyjnego radiowozu obserwowani mężczyźni zaczęli uciekać, co upewniło policjantów w przekonaniu, że tamci mogą mieć coś na sumeniu. Mundurowi natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Po chwili, kilka ulic dalej, uciekinierzy zostali zatrzymani. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili przy mężczyznach trzy złote pierścionki z przyczepionymi etykietami sklepu jubilerskiego o łącznej wartości blisko 7 tys. zł. Ustalono, iż zostały skradzione z tego sklepu.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z katowickiej komendy. W toku przeprowadzonych czynności śledczym udało się zebrać materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić im zarzuty kradzieży. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ponadto - zatrzymani sprawcy zuchwałego czynu dokonali w tzw. recydywie, co wpłynie na zaostrzenie ich kary. Grozi im do 7 lat więzienia.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.