Wiadomości z Katowic

Dworcowy kieszonkowiec

  • Dodano: 2018-10-01 09:00

Kryminalni z katowickiej "szóstki" poszukują mężczyzny, który 7 września 2018 roku na dworcu autobusowym w Katowicach dokonał kradzieży, w której straty poniósł jeden z podróżnych. Jak zrelacjonował poszkodowany o godz. 15.20 kupił w kasie dworca PKS w Katowicach mieszczącym się przy ul. Skargi, bilet na przejazd do Krakowa. Na miejscu zapłacił gotówka a portfel schował do przewieszonej przez ramię saszetki.

Śledczy ustalili, że pokrzywdzony mężczyzna, po zapłaceniu za bilet schował swój portfel do saszetki, którą miał przewieszoną przez ramię. W portfelu prócz gotówki 1000 złotych w gotówce pokrzywdzony posiadał również dokumenty i karty płatnicze. Kiedy na wyznaczone stanowisko podjechał autokar, mężczyzna skierował się do luku bagażowego aby tam zostawić swoją walizkę. Jak ustalili policjanci, już wtedy za pokrzywdzonym ruszył nieznany mężczyzna ubrany początkowo w ciemną kurtkę, który poruszał się bardzo blisko pokrzywdzonego. Następnie sprawca zdjął kurtkę i przewiesił ją sobie przez rękę, tak aby ukryć swoje działanie. Pierwszej próby kradzieży sprawca podjął się podczas oddawania bagażu do luku bagażowego, jednak ta próbna nie przyniosła zamierzonego efektu, wówczas sprawca powtórzył swoje działanie w kolejce do wejścia do autokaru. Pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiara złodzieja po kilkudziesięciu sekundach, jednak nie wiedział, w którym momencie dokładnie mogło dojść do kradzieży. Pokrzywdzony wycenił poniesione straty na na 1100 złotych.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach prosimy o kontakt z  policjantami z Komisariatu Policji VI w Katowicach pod numerem całodobowo  tel. 32 200 3850, 32 2002555, email kp6@katowice.ka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.