Wiadomości z Katowic

"Dzielnica brzmi dobrze" - zbliża się termin przyjmowania zgłoszeń

  • Dodano: 2022-05-02 11:15

„Dzielnica brzmi dobrze” to Katowicki projekt mający na celu wsparcie młodych artystów. Odbywający się od 2016 konkurs wraca po pandemicznym przestoju. Organizatorzy przedłużyli okres przyjmowania zgłoszeń, do kiedy więc młodzi artyści mogą nadsyłać swoją kandydaturę? 

Szansa dla początkujących muzyków 

Katowice jako miasto muzyki wspiera wschodzących twórców. Dzielnica brzmi dobrze jest programem, dzięki którym artyści mogą zyskać rozgłos i techniczne wsparcie, tak potrzebne na początku muzycznej kariery. Zwycięzcy mogą liczyć na objęcie patronatem przez UNESCO i Miasto Katowice. To z kolei umożliwia dostęp do wielu korzyści min. Warsztatów wokalnych, warsztatów z montażu dźwięku, wsparcia merytorycznego i sprzętowego, możliwości korzystania z sali prób i w pełni wyposażonego studia. Przez 4 lata trwania projektu jury wyłoniło kilkunastu laureatów, a byli to min. Szklane Oczy, The Cornwall, Erith czy Bukowicz. 

Proces wyboru zwycięzców 

W pierwszym etapie chętni do wzięcia udziału w projekcie zobowiązani są do wysłania krótkiego materiału wideo. Film ma przedstawiać cały zespół, jego członków i twórczość. Do materiału dołączyć należy deskrypcję zawierającą dane o zespole: dzielnicę Katowic, którą reprezentują, nazwę i skład zespołu, rodzaj tworzonej muzyki. Film i przygotowane informacje następnie należy wysłać na mail projektu. Ze zgłoszeń jury wyselekcjonuje poszczególne zespoły, które zostaną zaproszone na przesłuchania. To właśnie tam nastąpi wybór czterech laureatów V edycji programu. 

Do kiedy można się zgłosić?

Początkowo organizatorzy zapowiedzieli, iż zgłoszenia można nadsyłać do 22 kwietnia. Zadecydowano jednak o przedłużeniu terminu, mimo to nie zostało wiele czasu. Do konkursu można zgłosić się do 3 maja do godziny 23:59. Szczegóły zgłoszeń i regulamin programu można znaleźć na oficjalnej stronie miasta lub fanpage’u projektu - TUTAJ.


Źródło: Julia Noworzyn

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również