Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi spotkali się z dziećmi na pikniku rodzinnym

  • Dodano: 2019-06-11 09:00

W dniu 04 czerwca dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Specjalistyczne Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno-Rehabilitacyjne z katowickiego osiedla Tysiąclecia.

Policjanci przybliżyli uczestnikom koncepcję pracy dzielnicowego w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, wyjaśnili działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Ponadto w towarzystwie policyjnej maskotki „Sznupka” opowiadali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w domu i na ulicy.

Dzielnicowi z katowickiej „Siódemki” asp. szt. Tomasz Sołtysiak, asp. Paweł Uryniak oraz sierż. szt. Andrzej Maniera spotkali się z mieszkańcami podczas pikniku rodzinnego z okazji dnia dziecka. Organizatorem wydarzenia było Specjalistyczne Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno-Rehabilitacyjne w Katowicach. Tematem przewodnim pikniku byli piraci i morskie opowieści. W trakcie imprezy zorganizowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Podczas pikniku podopieczni z przedszkola mogli przytulic się do maskotki „Sznupka”, co niewątpliwie było źródłem uśmiechu na ich twarzach. Dodatkowo policjanci opowiedzieli dzieciom o bezpiecznych postawach, jak powinny się zachować w różnych sytuacjach, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Dzielnicowi rozdawali uczestnikom pikniku odblaski oraz kolorowanki z „Sznupkiem” - promujące bezpieczne zachowanie w domu i na ulicy. Natomiast z rodzicami i pracownikami Przedszkola dzielnicowi rozmawiali na temat koncepcji pracy dzielnicowego w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz objaśnili nowoczesne formy mobilnej komunikacji poprzez aplikację „Moja Komenda”.

Wierzymy, że wizyta policjantów zostanie w pamięci dzieci na długi czas i niewątpliwie przyczyni się do zacieśnienia współpracy z mieszkańcami naszego miasta.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.