Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami na festynie

  • Dodano: 2019-06-03 09:30

Dzielnicowi z katowickiej „Trójki” spotkali się z mieszkańcami Panewnik i Ligoty podczas festynu rodzinnego zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Katowicach.

Policjanci omówili koncepcję pracy dzielnicowego w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, wyjaśnili działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz platformy informacyjnej „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych

Dzielnicowi z Komisariatu Policji III w Katowicach asp. Arkadiusz Olejniczak oraz asp. Artur Terbert wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Katowicach. Podczas spotkania z mieszkańcami katowickiej Ligoty i Panewnik, policjanci omówili koncepcję pracy dzielnicowego w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, wyjaśnili działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz platformy informacyjnej „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przedstawiono również programy profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Ponadto policjanci zaprezentowali najmłodszym policyjny radiowóz oraz uczyli ich jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych. Omówili również z dziećmi kwestie bezpiecznych zachowań i zasad jakie powinny przestrzegać aby uniknąć niebezpieczeństw. Dodatkowo dzieciom rozdano „Elementarze Bezpieczeństwa” informujące o pracy policjanta oraz o prawidłowych zachowaniach, które mają wpływ na bezpieczeństwo w domu, podczas podróży czy zabawy. Najmłodsi uczestnicy otrzymali również edukacyjną kolorowankę pt. „Sznupek kontra Obcy”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.