Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowicki dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2019-05-28 07:45, aktualizacja: 2019-05-27 09:38

Dzielnicowy z katowickiej „trójki” spotkał się z dziećmi w świetlicy „Bezpieczna twierdza” w Katowicach przy ul. Panewnickiej 13 w ramach zajęć organizowanych przez Fundację „Indeks do Przyszłości”.

Podczas spotkania asp. Arkadiusz Olejniczak omówił temat bezpieczeństwa i zasad postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych.

W dniu 21 maja 2019 r. dzielnicowy Komisariatu Policji III w Katowicach asp. Arkadiusz Olejniczak, uczestniczył w zajęciach organizowanymi dla dzieci przez Fundację „Indeks do Przyszłości”, które odbyły się w świetlicy „Bezpieczna twierdza” przy ul. Panewnickiej 13 w Katowicach.

Podczas spotkania dzielnicowy opowiedział o programach profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży

Ponadto poruszył sprawę bezpiecznych zachowań i zasad jakie powinny przestrzegać dzieci aby uniknąć niebezpieczeństw. Szczególnym zainteresowaniem wśród młodych uczestników spotkania, cieszył się temat „bezpieczeństwa w sieci”. Dzielnicowy omówił jakie zagrożenia mogą czyhać na najmłodszych w internecie. Policjant poruszył również kwestie tzw. dopalaczy, opowiedział o ich ogromnej szkodliwości dla zdrowia oraz o ewentualnych konsekwencjach prawnych jakie mogą grozić osobie posiadającej środki odurzające.

Edukacyjne inicjatywy dzielnicowych oraz działania profilaktyczne na rzecz najmłodszych członków naszej społeczności mają niewątpliwy wpływ na ich bezpieczeństwo i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji w przyszłości.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.