Wiadomości z Katowic

Katowiccy dzielnicowi szkolą się

  • Dodano: 2019-05-27 08:15, aktualizacja: 2019-05-24 10:27

Jak się zaprezentować podczas wystąpienia publicznego? Jak prowadzić zajęcia z młodzieżą? Nasi funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności pod okiem policjantek z Zespołu Profilaktyki Społecznej.


Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu i wizytówka formacji

Dzielnicowi to także sojusznicy policyjnych profilaktyków w walce o dobry wizerunek społeczny. Asp. szt. Adrianna Mazur z Zespołu Profilaktyki Społecznej podzieliła się swoim doświadczeniem z zakresu wystąpień publicznych z dzielnicowymi katowickich komisariatów. Szkolenie dotyczyło dydaktyki i metodyki prowadzenia zajęć, które dzielnicowi będą prowadzili w ramach realizacji programu antyprzemocowego KMP w Katowicach  - „Moc! Na Ty”. Policjanci wysłuchali wykładu na temat autoprezentacji, utrzymywania uwagi odbiorców, wykorzystaniu w przekazie mowy ciała oraz o najczęściej popełnianych błędach podczas wystąpień publicznych. 

Drugi panel szkoleniowy dotyczył mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści. Dzielnicowi wymieniali się doświadczeniami i rozmawiali o stereotypach oraz sposobach reagowania na dyskryminację.

Następnie podczas spotkania z dzielnicowymi, sierż. szt. Agnieszka Krzysztofik z Zespołu Profilaktyki Społecznej, opowiedziała o założeniach kampanii „Naucz mnie, kiedy mówić nie”, mającej na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dziecka w kontakcie z osobą dorosłą. Informacje dotyczące kampanii zostaną wykorzystane podczas spotkań z dzielnicowych z rodzicami dzieci szkolnych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również