Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi z Katowic honorowo oddali krew

  • Dodano: 2021-01-19 09:30

Katowiccy dzielnicowi odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i honorowo oddali krew. Tym razem aspirant Hanna Wąsik i sierżant Mateusz Gęga dzielnicowi z III komisariatu oddali cenny płyn ratujący życie. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii.

To już kolejny raz kiedy katowiccy policjanci oddali honorowo krew

Tym razem na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach odpowiedzieli dzielnicowi z III komisariatu. Aspirant Hanna Wąsik i sierżant Mateusz Gęga Kolejny oddali cenny płyn ratujący życie dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Najczęściej ofiarowana krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Bezinteresowny gest katowickich dzielnicowych ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii.

Pamiętajmy, że aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku

Pamiętajmy również, że coraz więcej osób, które pokonały covid-19 decyduje się na oddanie osocza. To bardzo ważne, ponieważ osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta z aktywnym zakażeniem. Jest więc bardzo przydatne w leczeniu osób chorych na covid-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Zapotrzebowanie na osocze nie spada i w dalszym ciągu wielu chorych czeka na terapię z jego wykorzystaniem. Każda kropla krwi się liczy. Zachęcamy do honorowego oddawania krwi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.