Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi z profilaktyczną wizyta w szkole

  • Dodano: 2019-06-18 09:30

W dniu 13 czerwca 2019r. dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach spotkali się z nauczycielami i uczniami z Zespołu Szkół nr 1 w Katowicach.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo i jak postępować w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń.

Ponadto w związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną, policjanci omówili jak bezpiecznie spędzać czas podczas wypoczynku zwłaszcza tego organizowanego nad wodą.

W minionym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach: asp. Tomasz Bąk i st. sierż. Łukasz Kloc spotkali się z nauczycielami i uczniami z Zespołu Szkół nr 1 w Katowicach, przy ul. Staszica. Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa i jak postępować w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Ponadto w związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną, policjanci omówili z uczniami jak bezpiecznie spędzać czasu podczas wakacji oraz w związku z akcją „kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”, omówiono jakich zasad należy się trzymać by wypoczynek nad akwenami był bezpieczny. Znaczącą cześć spotkania poświęcono na profilaktykę w zakresie przeciwdziałania narkomani, a także zagrożeń towarzyszących środkom odurzającym wraz z konsekwencjami prawnymi jakie grożą za posiadanie tego typu substancji. Dodatkowo dzielnicowi z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły porozmawiali jak wykrywać niebezpieczne sytuacje oraz jak należy się zachować w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń w na terenie szkoły.

Współpraca dzielnicowych z placówkami oświatowymi na terenie naszego miasta oraz organizacja spotkań z pedagogami i uczniami, niewątpliwie pozytywnie wpłynie na utrzymanie bezpieczeństwa w szkoła i ich okolicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.