Wiadomości z Katowic

Dzień bezpiecznego internetu w Pałacu Młodzieży

  • Dodano: 2019-03-08 08:30, aktualizacja: 2019-03-08 08:35

W tym roku po raz kolejny Komenda Miejska Policji wspólnie z katowickim Pałacem Młodzieży, Poradnią Psychologiczno-Pedadgogiczną Nr 5 w Katowicach oraz katowicką Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i Specjalistyczną Poradnią Rodzinną, przeprowadzili działania dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie czyhają na jej użytkowników. Organizowane wydarzenie było też okazją do uhonorowania zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie plastycznym pt. „Świat zamknięty w ekranie smartfona”.

W Pałacu Młodzieży w Katowicach przygotowano dla mieszkańców działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach, nadkom. Paweł Warchoł z katowickiej Komendy oraz przedstawiciele Poradnii Psychologiczno-Pedadgogicznej Nr 5 w Katowicach i katowickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną, przygotowali dla mieszkańców Naszego Miasta działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci. W godzinach dopołudniowych zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla młodzieży połączone z projekcją filmu oraz dyskusją prowadzoną przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach oraz Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Zajęcia dotyczyły bezpiecznego zachowania w sieci ze szczególnym uwzględnieniem danych, które są udostępniane przez osoby korzystające z sieci a zwłaszcza przez użytkowników portali społecznościowych. Spotkanie podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa w sieci były tez okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego, który był poświęcony odpowiedzialnemu korzystania z sieci pt. „Świat zamknięty w ekranie smartfona”. W konkursie zostały przyznane 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia.

Zwyciężczynią konkursu została Marta Kusz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 58, II-miejsce jury przyznało Aleksandrze Jankowskiej z X Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, III-miejsca natomiast przypadło w udziale Barbarze Chryc ze Szkoły Podstawowej nr 33. Oceniający przyznali również 3 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Sara Kauczka z Zespołu Szkół nr 1, Angelika Śmietana ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Maria Szewerda ze Szkoły Podstawowej nr 15.

W godzinach popołudniowych z kolei również w Pałacu Młodzieży zorganizowane zostały konsultacje dla rodziców, dotyczące zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci, szczególnie przez osoby nieletnie. Była to również okazja do wysłuchania wystąpienia pani dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach, na temat konsekwencji mogących wypływać z niewłaściwego korzystania z sieci. Ponadto dyżur pełnili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Powiatowe Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Poradni Psychologiczno_Pedagogicznej nr 5 w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.