Wiadomości z Katowic

Dzień Dziecka 2023. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano w Katowicach!

 • Dodano: 2023-05-30 11:30

Tegoroczny Dzień Dziecka wypada w czwartek. Nie wszystkie imprezy będą jednak organizowane właśnie w tym dniu. Sprawdź, kiedy, gdzie i jakie atrakcje przygotowano w Katowicach z okazji tego wyjątkowego dnia!

Dzień Dziecka w Katowicach – lista atrakcji

Dzień Dziecka można spędzić ze swoją pociechą na wiele różnych sposobów. Sprawdź, przygotowane przez nas zestawienie imprez, które będą organizowane w Katowicach:

MDK Szopienice – 31 maja

Z okazji Dnia Dziecka w Miejskim Domu Kultury w Szopienicach (filia nr 1) o godzinie 16:30 odbędzie się spektakl teatralny „Wielka wyprawa pana Maluśkiewicza”. Przedstawienie zostanie zorganizowane przez grupę O! Teatr, która będzie towarzyszyć uczestnikom wydarzenia w podróży śladami tytułowego bohatera. Wstęp jest bezpłatny, a darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie MDK Szopienice.

MDK Giszowiec – 1 czerwca

Bajtle w krainie baśni, czyli Giszowiecki Dzień Dziecka organizowany jest 01.06. przez Miejski Dom Kultury w Giszowcu (filia nr 2). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:15, a jego zakończenie przewidziane jest na godzinę 19:00. Dodatkowo o godzinie 9:30 oraz 11:00 odbędą się animacje dedykowane giszowieckim przedszkolom i szkołom.

Program „Bajtli w krainie baśni”:

 • godz. 15:15 – Bajtle na scenie – występy podopiecznych Studio Ruchu Endorfina
 • godz. 16:00 – spektakl „Śląska Bajarka”
 • godz. 17:00 – W baśniowym świecie – animacje
 • godz. 17:30 – Uroczyste odsłonięcie figurki Giszowieckiego Beboka – Ewalda
 • godz. 18:00 – spektakl „Beboki” (wejściówki należy pobrać na portierni MDK) – dziecku może towarzyszyć jeden opiekun 
 • godz. 18:00 – Baśniowe animacje w przestrzeni Giszowieckiego Parku

Blok rekreacyjno – sportowy i warsztatowy, godz. 16:00-19:00:

 • warsztaty szycia dla dzieci
 • strefa zabawek RC i strefa malucha
 • gry z Akademią Talent Katowice
 • gry i zabawy z Naprzód Janów
 • wioska harcerska – XVI Szczep Harcerski Giszowiec

Dodatkowo podczas imprezy, uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowego mini wesołego miasteczka oraz spróbować darmowej waty cukrowej.

Dzień Dziecka na osiedlu Witosa – 2 czerwca

Impreza z okazji Dnia Dziecka na Placu Św. Herberta na Osiedlu Witosa organizowana jest przez Miejski Dom Kultury Koszutka. Impreza plenerowa będzie się odbywać od godziny 16:00 do 20:00

Na uczestników wydarzenia czekać będą atrakcje takie jak: strzelanie z łuku, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, bańki mydlane czy dmuchańce. Podczas imprezy będzie można także wziąć udział w zabawach z animatorami, grach oraz konkursach. Uczestnictwo w plenerowej imprezie organizowanej z okazji Dnia Dziecka jest bezpłatne.

MDK Południe 

Miejski Dom Kultury Południe przygotował z okazji Dnia Dziecka kilka atrakcyjnych wydarzeń.

Atrakcje przygotowane przez placówkę Podlesie31 maja i 4 czerwca

 • 31 maja: Warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu rozpoczynające się o godzinie 17:00.
 • 04 czerwca: Piknik z Meluzyną rozpoczynający się o godzinie 15:00 – impreza odbędzie się na placu zabaw przy ulicy Zaopusta.

Atrakcje przygotowane przez placówkę Kostuchna1 i 3 czerwca

 • 01 czerwca: Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci oraz ich rodziców rozpoczynające się o godzinie 17:00,
 • 03 czerwca: Dzień Dziecka ze złotą rybką odbywające się na łowisku „Osadniki” – zabawa w plenerze z animacjami dla najmłodszych uczestników. Tematem przewodnim wydarzenia, które rozpoczyna się o godzinie 15:00, jest wędkarstwo.

Atrakcje przygotowane przez placówkę Piotrowice4 czerwca

 • Festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sąsiada rozpoczynający się o godzinie 15:00. W programie między innymi: spektakl teatralny, animacje, gry i zabawy, dmuchańce oraz malowanie twarzy.


MBP Bogucice Filia nr 16 – 30 maja

30 maja zorganizowany zostanie Dzień Dziecka z Kolorowym Kapelusznikiem przez filię nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wajdy 21). Jest to impreza rodzinna, rozpoczynająca się o godzinie 17:00. Podczas wydarzenia przedstawiony zostanie między innymi pokaz iluzji w wykonaniu Dawida Jasińskiego. Wstęp jest bezpłatny dla każdego uczestnika.

Atrakcji przygotowanych w Katowicach z okazji tegorocznego Dnia Dziecka jest dosyć dużo. Dajcie znać w komentarzach, która propozycja wydaje wam się najciekawsza.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również