Wiadomości z Katowic

Dziś startuje Lotny Festiwal Piwa!

  • Dodano: 2023-05-19 08:00, aktualizacja: 2023-05-19 08:03

Jakie atrakcje spotkają nas w trzeci weekend maja? Lotny Festiwal Piwa ponownie zagości w Katowicach już od 19 do 21 maja!

Lotny Festiwal Piwa 2023 w Katowicach

Już niedługo na placu przed Spodkiem ponownie odbędzie się wydarzenie wyczekiwane przez wszystkich miłośników wyśmienitych trunków. Mowa oczywiście o 2. Katowickim Lotnym Festiwalu Piwa, który nadchodzi wielkimi krokami - świętowanie zaplanowane jest bowiem na 19-21 maja. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masy atrakcji czy muzycznych przeżyć. Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością - nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.
To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki 

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń - nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Dj Paweł Merena, który w piątek od godziny 20:00 będzie zabawiał Was największymi hitami! Co spotka uczestników w pozostałe dni? Koncerty na żywo, konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych! 

Dokładny rozkład jazdy koncertów:

Piątek:

  • Dj Sound Activ Paweł Merena – 20:00-22:00

Sobota:

Konkursy, degustacje, hulanki i swawole

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w piątek od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach. 

Lotne zawody we flanki

Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywkę, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się emocjonującą, sportową rywalizację. Warto zobaczyć to na własne oczy! Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie TUTAJ.

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 2. Katowicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym - nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!

Gdzie: Plac przed Spodkiem, Katowice
Kiedy: 19-21 maja, 2023 r.
Godziny festiwalu:

  • Piątek: 15:00 – 22:00
  • Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco)
  • Niedziela: 12:00 – 20:00  

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ!


 Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeKatowice.pl.
Patronat portalu mojeKatowice.pl

Lotny Festiwal Piwa zagości w Katowicach już 13-15 maja! / fot. organizatora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również